Next-genowy Wiedźmin 3 zapewni nową jakość grafiki. Ray tracing w szczegółach

Radosław Krajewski
2022/12/04 14:00

Nvidia ujawniła nowe szczegóły dotyczące nadchodzącej aktualizacji do Wiedźmina 3.

Jeszcze w listopadzie CD Projekt RED zaprezentował pierwszy gameplay z aktualizacji dla next-genów Wiedźmina 3: Dziki Gon. Patch zmierza na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz komputery osobiste, wprowadzając szereg zmian i poprawek w grafice, a także dodając nowe mechaniki, w tym możliwość dostosowania kamery oraz tryb fotograficzny. Część graczy jednak narzekało, że nie widzi żadnych zmian w oprawie wizualnej, co dla jednego z twórców gry było ogromnym komplementem. Teraz Nvidia ujawniła nowe szczegóły, które ujawniają jakie technologie zostaną wprowadzone w Wiedźminie 3 w nadchodzącej aktualizacji.

Next-genowy Wiedźmin 3 zapewni nową jakość grafiki. Ray tracing w szczegółach

Wiedźmin 3 next-gen update – ulepszenia grafiki według Nvidii

Nvidia w długim artykule zaprezentował zmiany, na jakie mogą liczyć gracze z kartami graficznymi obsługującymi DLSS 3.0. Nie zabrakło również trzeciej części Wiedźmina, w której napisano, że aktualizacja „dodaje różne zmiany w rozgrywce, nową zawartość i funkcje graficzne, które w pełni wykorzystują najnowsze komputery PC i laptopy”.

  • RTX Global Illumination (RTXGI) dodaje bardziej wciągające i realistyczne zewnętrzne oświetlenie oparte na ray tracingu
  • Okluzja otoczenia oparta na ray tracingu poprawia cieniowanie wokół obiektów blokujących światło
  • Cienie oparte na ray tracingu poprawiają wierność, wyrazistość i widoczność cieni
  • Odbicia oparte na ray tracingu zwiększają dokładność i jakość odbić na zbiornikach wodnych i innych odpowiednio odbijających powierzchniach

GramTV przedstawia:

Produkcja CD Projekt RED doczeka się również nowych ustawień Ultra+, które zwiększają odległość rysowania obiektów, gęstość roślinności, szczegółowość detali postaci w tle, jakość assetów i wiele więcej. Zmiany obejmują również zwiększoną rozdzielczość tekstur oraz nowe szczegóły geometryczne otoczenia.

Przypomnijmy, że aktualizacja do Wiedźmina 3 zadebiutuje już 14 grudnia. Update będzie darmowy dla wszystkich posiadaczy gry na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
04/12/2022 22:15

Chcę to wszystko, ale chyba czeka mnie obniżenie rozdzielczości z 4k do 1440p, bo inaczej piec nie uciągnie w 60fps.