Netflix rozpoczął blokowanie urządzeń. Użytkownicy tracą dostęp do platformy

Radosław Krajewski
2023/06/05 11:10
0
0

I tyle by było z oglądania.

Pod koniec maja Netflix oficjalnie zapowiedział nowe zasady współdzielenia konta, które będą wymagają od użytkowników wykupienia dodatkowych profili na kontach, których nie są właścicielami. Jednak nie wszyscy będą mogli skorzystać z tej opcji, która jak na razie zablokowana jest na kontach opłacanych za pośrednictwem platform cyfrowych, sieci kablowych lub operatorów telekomunikacyjnych. Jeszcze w ubiegłym tygodniu platforma zaczęła weryfikować urządzenia użytkowników, wyświetlając planszę, na których można było zatwierdzić, że urządzenie należy do gospodarstwa domowego właściciela konta. Teraz to się jednak zmieniło i coraz więcej widzów donosi, że Netflix zaczął blokować urządzenia po adresie IP, uniemożliwiając dalsze korzystanie z platformy.

Netflix rozpoczął blokowanie urządzeń. Użytkownicy tracą dostęp do platformy

Netflix blokuje urządzenia użytkowników spoza gospodarstwa domowego właściciela konta

Osoby, które korzystały z konta Netflix innego użytkownika, mogą natrafić na planszę, która informuje, że ich telewizor nie jest przypisany do gospodarstwa domowego. Widzowie mają trzy opcje: założenia własnego konta, zaktualizowania gospodarstwa domowego, a także wybrania opcji podróży, dzięki której można dalej korzystać z platformy, ale wymaga to weryfikacji poprzez aplikacje Netflix na telefonie przez właściciela konta.

W przypadku zaktualizowania gospodarstwa domowego, właściciel konta otrzymuje wiadomość mailową o zmianie. Prawdopodobnie wkrótce na jego urządzeniach pojawiłaby się identyczna plansza, która wymusiłaby kolejną zmianę gospodarstwa domowego i tym samym zablokowanie wszystkich pozostałych urządzeń.

Czy to Ty chcesz zaktualizować gospodarstwo domowe Netflix?

Witaj! Otrzymaliśmy prośbę o zaktualizowanie gospodarstwa domowego Netflix na Twoim koncie. Gospodarstwo domowe Netflix to zbiór urządzeń służących do korzystania z serwisu Netflix, które są powiązane z Twoim połączeniem internetowym. Jeżeli ta prośba pochodzi od Ciebie lub kogoś, kto z Tobą mieszka, możesz zaktualizować swoje gospodarstwo domowe Netflix poniżej. Jeżeli prośba nie pochodzi od Ciebie, rozważ zmianę hasła.

GramTV przedstawia:

Użytkownicy jednak informują, że plansza po pewnym czasie zniknęła i więcej już się nie pojawiła, a urządzenie zostało odblokowane. Inni z kolei wybrali opcję „Podróżuję” i również mogą bez żadnych przeszkód korzystać z Netflixa.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!