Netflix zaczął weryfikować urządzenia użytkowników w związku ze współdzieleniem kont

Radosław Krajewski
2023/06/01 18:00
0
0

Właśnie tak wygląda cały proces potwierdzania domowych urządzeń.

W ubiegłym miesięcy Netflix wprowadził na całym świecie nowe zasady dzielenia się kontem między użytkownikami. Widzowie spoza gospodarstwa domowego właściciela konta muszą założyć własne konto lub wykupić dodatkowy profil za 9,99 zł miesięcznie. Okazuje się jednak, że dodatkowe profile nie będą mogły wykupić te osoby, które opłacają abonament za pośrednictwem platform cyfrowych, sieci kablowych lub operatorów telekomunikacyjnych. Nowe zasady wyśmiali zarówno widzowie, jak i konkurencja, w tym Amazon, którego wpis krytykujący Netflixa cieszył się dużą popularnością i poklaskiem wśród użytkowników. Jednak pierwsi subskrybenci mogli już doświadczyć pewnych trudności z korzystania z platformy, w tym ze zweryfikowaniem swoich urządzeń.

Netflix zaczął weryfikować urządzenia użytkowników w związku ze współdzieleniem kont

Netflix rozpoczął weryfikację urządzeń właścicieli kont

Coraz więcej użytkowników donosi w mediach społecznościowych, że Netflix podczas włączenia aplikacji na telewizorach prosi o weryfikację urządzenia. Najpierw pojawia się plansza, w której platforma informuje, że „konto Netflix przeznaczone jest dla Ciebie i osób, które z Tobą mieszkają”. Następnie serwis chce potwierdzić, że telewizor z którego korzystamy, należy do gospodarstwa domowego właściciela konta.

Netflix rozpoczął weryfikację urządzeń właścicieli kont, Netflix zaczął weryfikować urządzenia użytkowników w związku ze współdzieleniem kont

Po przejściu na kolejną planszę możemy potwierdzić, że telewizor należy do naszego gospodarstwa domowego.

Potwierdź, że telewizor należy do Twojego gospodarstwa domowego

Zalogowane na konto Netflix urządzenia korzystające z tego samego połączenia internetowego co telewizor zostaną automatycznie włączone do gospodarstwa domowego.

GramTV przedstawia:

Po potwierdzeniu telewizora pojawia się kolejna plansza z informacją o wysłaniu przez Netflixa maila z informacjami o urządzeniach z gospodarstwa domowego. Możemy zobaczyć, jakie obecnie urządzenia zostały włączone do gospodarstwa domowego właściciela konta.

Użytkownicy informują, że udało im się przejść proces weryfikacji na kilku telewizorach znajdujących się w różnych gospodarstwa domowych na tym samym koncie Netflix. Najwyraźniej platforma jeszcze nie blokuje dostępu użytkownikom spoza gospodarstwa domowego właściciela konta. Wciąż nie wiadomo, jak proces ewentualnego blokowania urządzeń będzie wyglądał i na jakiej podstawie serwis będzie wykrywał dostęp z nieuprawnionego urządzenia.

Warto podkreślić, że weryfikacja obecnie odbywa się wyłącznie na telewizorach i przystawkach. Użytkownicy, którzy korzystają z mobilnej lub przeglądarkowej wersji Netflixa, na razie nie muszą martwić się żadnymi trudnościami.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!