Netflix ogłosił nowe polskie produkcje. Furioza 2 i 3 oraz Lady Janosik w przygotowaniu

Radosław Krajewski
2022/12/06 12:30

Widzowie otrzymają wiele ciekawie zapowiadających się produkcji.

Jeszcze w marcu Netflix otworzył nowe biuro w Warszawie, które miało stać się centrum platformy na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Polscy widzowie mogli więc liczyć, że serwis zacznie dostarczać jeszcze więcej oryginalnych treści z naszego kraju. I tak też się dzieje, a potwierdzeniem tego jest zapowiedź kolejnych polskich filmów, w tym aż dwóch kontynuacji zeszłorocznego kinowego hitu.

Netflix ogłosił nowe polskie produkcje. Furioza 2 i 3 oraz Lady Janosik w przygotowaniu

Prezes Netflixa, Reed Hastings, niedawno odwiedził biuro w Warszawie, ogłaszając aż 400 milionów złotych inwestycji w polskie filmy i seriale w samym 2022 roku. Firma nie chce się na tym zatrzymywać i już przygotowuje kolejne propozycje dla rodzimych widzów na kolejne lata.

Cieszę się, że mogę znowu być w Polsce. Kiedy byłem tutaj w 2016 roku, dopiero lokalizowaliśmy Netflix na polskim rynku. Dzisiaj mamy już na koncie produkcję ponad 30 polskich filmów i seriali, w tym takie hity jak Wielka Woda i Broad Peak, które pokochały miliony widzów nad Wisłą i nie tylko. Chcemy dalej inwestować w Polsce i wspólnie łączyć siły z lokalną branżą kreatywną w pracy nad kolejnymi tytułami, tak aby polskie produkcje miał okazję poznać cały świat – powiedział Reed Hastings, prezes Netflix.

Podczas wizyty Anna Nagler, dyrektor ds. seriali na Europę Środkowo-Wschodnią oraz Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów na Europę Środkowo-Wschodnią, ogłosili cztery nowe polskie projekty. Subskrybenci będą mogli liczyć na kilka oryginalnych produkcji, w tym kobiecą wersję Janosika, a także aż dwie kontynuacje Furiozy, kasowego hitu kinowego z 2021 roku.

Nowe polskie produkcje Netflixa:

  • Heweliusz – kolejny serial realizowany przez twórców Wielkiej Wody: reżysera Jana Holoubka, producentkę Annę Kępińską oraz scenarzystę Kaspra Bajona. Dramat katastroficzny inspirowany historią zatonięcia promu Jan Heweliusz.
  • Idź przodem bracie – serialowy neo-western opowiadający współczesną historię starcia dwóch rodzin, które stoją po dwóch stronach prawa. Za scenariusz odpowie Kacper Wysocki, za produkcję Łukasz Dzięcioł, a za reżyserię - po raz pierwszy dla Netflix - Maciej Pieprzyca.
  • Część druga i trzecia Furiozy – dwie kolejne części sensacyjnego kina autorskiego Cypriana T. Olenckiego, które podbiło serca użytkowników Netflixa na całym świecie. Za scenariusz i reżyserię ponownie odpowie Cyprian T. Olencki, a za produkcję – Marcin Zarębski i Magdalena Szwedkowicz.
  • Lady Janosik – film przygodowy, w którym krewka nastolatka spotyka na swej drodze bandę górali, a legenda Janosika ożywa w nowoczesnej interpretacji. Za reżyserię odpowiada Kalina Alabrudzińska, znana fanom Netflix dzięki Sexify, za scenariusz – Bartosz Sztybor, a za produkcję – Jan Kwieciński.

Przed nami nowe projekty serialowe, które zaskoczą polską publiczność. Czujemy się wyróżnieni, że możemy pracować z najlepszymi twórcami w Polsce oraz, że mamy okazję wciąż zapraszać do współpracy kolejnych fantastycznych twórców, jak Maciej Pieprzyca, który po raz pierwszy będzie pracował z nami nad nowym serialem – mówi Anna Nagler. – Fakt, że mamy siedzibę w Warszawie, daje nam możliwość bycia jeszcze bliżej polskiej branży kreatywnej i pracy nad kolejnymi filmami, które przynoszą radość widzom i zwiększają różnorodność lokalnych produkcji – dodaje Łukasz Kłuskiewicz.

GramTV przedstawia:

Nowe projekty dołączają więc do długiej listy polskich produkcji, które zadebiutują na Netflixie w kolejnych latach. Na 2023 rok platforma zapowiedziała adaptację Pana Samochodzika i Templariuszy, a także Dzisiaj śpisz ze mną, Freestyle oraz seriale Informacja zwrotna, Dziewczyna i kosmonauta, Detektyw Frost, Infamia, Lovzone.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
2
Ray
Gramowicz
06/12/2022 16:27

Lady Janosik, ja pierdzielę. I jak to w nowoczesnej interpretacji? Że tak powiem górale i rozbójnicy raczej ciężko się przełożą na czasy nowoczesne. Z kim będą walczyć, z burmistrzem Zakopanego, który jest pewnie zwolennikiem PiSu? 

fragmajster
Gramowicz
06/12/2022 14:12

legenda Janosika ożywa w nowoczesnej interpretacji

O fak...​