Natalie Portman zachwycona reakcją na May December. Bardzo udany start jej firmy produkcyjnej

Krzysztof Żołyński
2023/09/30 13:40
1
0

Netflix nabył prawa do najnowszego filmu Todda Haynesa, noszącego tytuł May December, w którym zagrają Natalie Portman i Julianne Moore. Widowisko zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez widzów.

Natalie Portman wraz z przyjaciółką Sophie Mas założyła własną firmę produkcyjną MountainA, a ich pierwszy film został niedawno sprzedany Netfliksowi za 11 milionów dolarów, po otrzymaniu entuzjastycznych recenzji w Cannes.

To niesamowite, to było bardzo zaskakujące. Kiedy kręcisz film, stawiasz na scenariusz i czuliśmy, że jest dobry. Jednak w Cannes mieliśmy pokaz późno w nocy, po Czasie krwawego księżyca, ale czuliśmy, że widzowie zareagowali doskonale, świetnie się bawili i byliśmy pewnie, że film do nich trafił. Wiedzieliśmy, że na rynku, zwłaszcza po strajku, będzie ciasno - film sfinansowaliśmy samodzielnie, ale sprzedaż Netflixa wydawała się świadectwem naszej pracy.

Natalie Portman zachwycona reakcją na May December. Bardzo udany start jej firmy produkcyjnej

May December to ciekawie zapowiadające się widowisko i niebanalna historia w reżyserii Todda Haynesa, który jest specjalistą od widowisk dramaturgicznych, pełnych melancholii. Tym razem stara się jednak pójść w nieco innym kierunku, ale to wcale nie oznacza, że będzie mniej ciekawie. Premiera filmu miała miejsce w maju na Festiwalu Filmowym w Cannes.

May December trafia do Netflixa za 11 mln dolarów

Aktorka Elizabeth odwiedza małżeństwo z dwudziestoletnim stażem, których romans w przeszłości był gorącym tematem tabloidowej prasy. Elizabeth (Natalie Portman), popularna gwiazda telewizyjna, wkracza w życie Gracie (Julianne Moore) oraz jej znacznie młodszego męża, Joe (Charles Melton), aby lepiej zrozumieć okoliczności, które ponad 20 lat temu uczyniły z nich stałych bywalców tabloidów.

GramTV przedstawia:

W filmie występują Julianne Moore, Natalie Portman i Charles Melton, a także D.W. Moffett, Cory Michael Smith, Drew Scheid i Jocelyn Shelfo. Film będzie gotowy do premiery w kinach w listopadzie, a 1 grudnia pojawi się w streamingu.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
30/09/2023 15:08

Portman ma rzeszę fanów dzięki Star Wars i dzięki serii Thor. Więc ludzie są ciekawi produkcji z jej udziałem.