Najpierw opóźnienie premiery, teraz zwolnienia. Problemy u twórców Homeworld 3

Patrycja Pietrowska
2024/02/15 12:15
0
0

Blackbird Interactive przekazuje informacje o zwolnieniach w studio.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Homeworld 3 nie zadebiutuje na rynku zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Premiery gry została opóźniona już kolejny raz, tym razem z 8 marca na 13 maja 2024 roku. To jednak nie koniec nieciekawych informacji związanych z produkcją. Okazuje się bowiem, że w Blackbird Interactive odpowiedzialnym za tytuł doszło do zwolnień.

Najpierw opóźnienie premiery, teraz zwolnienia. Problemy u twórców Homeworld 3

Część twórców Homeworld 3 opuści Blackbird Interactive

Jak zauważył portal Game Developer, jakiś czas temu na platformie LinkedIn pojawiły się informacje dotyczące zwolnień w szeregach Blackbird Interactive. Byli pracownicy, w tym główny producent Homeworld 3 Jacob Van Rooyen, przekazali wówczas wieści o redukcji etatów w studio.
Dziś rano Blackbird Interactive ogłosiło zwolnienia w całej firmie i, niestety, byłem jednym z tych, których to dotknęło. Pomimo zaistniałej sytuacji doceniam wszystkie doświadczenia i wspaniałych ludzi, których poznałem w studio. – przekazuje Jacob Van Rooyen.
Wśród osób, które musiały pożegnać swoje miejsce pracy znalazł się również Alexander Weatherton, który w listopadzie 2023 roku awansował na stanowisko reżysera w celu „poprowadzenia nowego projektu”. Jak informuje w oficjalnym oświadczeniu Blackbird Interactive, powodem zwolnień jest „presja ekonomiczna”.
Ze względu na presję ekonomiczną, która jest poza naszą kontrolą, musieliśmy podjąć trudny krok i rozstać się z niektórymi przyjaciółmi. Jest to część planu dostosowawczego, który jest konieczny ze względu na nowe projekty, które zostały odłożone na półkę przez niektórych naszych partnerów. Szukaliśmy wielu sposobów na uniknięcie tego i niestety inne opcje nie były możliwe. – czytamy w oświadczeniu Blackbird Interactive.
Studio zaznacza także, że redukcje etatów nie będą miały wpływu na rozwój Homeworld 3. Przypomnijmy jeszcze, że zgodnie z najnowszymi informacjami, produkcja ma zadebiutować 13 maja 2024 roku. Gra zmierza wyłącznie na komputery osobiste.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!