Morbius powiązany z Niesamowitym Spider-Manem? Ciekawa teoria fanów

Radosław Krajewski
2022/04/05 18:10

Scena po napisach z nowego filmu Sony Pictures zaczęła nabierać sensu.

Tym razem Sony nie może być w pełni zadowolone z wyników finansowych swojego najnowszego filmu. Morbius nie zaliczył spektakularnego otwarcia w kinach, choć wiele wskazuje, że koszty produkcji i tak się zwrócą. Już przedpremierowe recenzje nie zapowiadały wielkiego hitu, a kiepską jakość filmu potwierdzili również widzowie, którzy w CinemaScore wystawili średnią ocenę C+. Mimo to w sieci nie brakuje dyskusji o Morbiusie, a w szczególności o ostatniej scenie po napisach. Sceny wyciekły do sieci jeszcze w dzień premiery i w obu z nich mogliśmy zobaczyć dalsze losy pewnej postaci z MCU.

Morbius powiązany z Niesamowitym Spider-Manem? Ciekawa teoria fanów

UWAGA! Poniżej znajdują się spoilery dotyczące scen po napisach z Morbiusa

W drugiej scenie widzimy, jak Adrian Toomes, znany również jako Sęp ze Spider-Man: Homecoming, po raz pierwszy spotyka się z Morbiusem, będąc w swoim pełnym kostiumie złoczyńcy. Strój jest nieco inny od tego, który posiadał w pierwszej części trylogii Spider-Mana z Tomem Hollandem. Mimo wszystko jest to zaskakujące, że postać weszła w posiadanie podobnego stroju w innym świecie. Coraz więcej fanów opowiada się za teorią, że kostium powiązany jest z Niesamowitym Spider-Manem 2.

GramTV przedstawia:

W filmie pojawiła się scena, w której w siedzibie OSCORP mogliśmy zobaczyć zbroję Rhino, macki Doktora Octopusa oraz skrzydła Sępa. Teoria tłumaczy, że Toomes wykradł sprzęt z laboratorium i nieco go zmodyfikował, aby przypominał strój, który posiadał poprzednio. Ma ona również sens, gdy weźmiemy pod uwagę, że w tym świecie istnieje Rhino, który jest wspomnianym w jednym z artykułów w gazecie Daily Bugle.

Jeżeli ta teoria się potwierdzi, otrzymamy pewność, że Morbius rozgrywa się w tym samym świecie, w którym głównym Spider-Manem jest Peter Parker grany przez Andrew Garfielda. Otworzyłaby się wtedy furtka do kolejnego powrotu aktora do swojej ikonicznej roli. Wyraźnie Sony Pictures planuje stworzenie filmu o drużynie złoczyńców Sinister Six, a jednym z ich przeciwników mógłby zostać właśnie Spider-Man.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!