Mod usuwający flagi LGBT ze Spider-Man na PC skasowany. Twórca otrzymał bana

Radosław Krajewski
2022/08/18 15:50
4
0

Dwie największe strony poświęcone modom nie chcą takich prac twórców u siebie.

Marvel’s Spider-Man Remastered zadebiutował na komputerach osobistych w ubiegły piątek. Fani przygód Pajączka nie musieli długo czekać na pierwsze mody, które zmieniały rozgrywkę w produkcji. Obok tak neutralnych prac modderów, jak nowe skiny postaci, czy ulepszenia grafiki, pojawił się również wywołujący kontrowersje mod autorstwa konta „Mike Hawk”, który wszystkie tęczowe flagi zastępował flagami USA. Administratorzy Nexusmods niedługo później usunęli modyfikację.

Mod usuwający flagi LGBT ze Spider-Man na PC skasowany. Twórca otrzymał bana

Mod zatytułowany „Non-Newtonian New York” został wypuszczony przez moddera, który założył nowe konto na Nexusmods wyłącznie w celu dodatnia swojej pracy do pecetowej wersji Marvel’s Spider-Man. Co więcej, nazwa konta „Mike Hawk” jest grą słów i fonetycznym żartem, którego wymowa brzmi jak „My Cock”.

Oświadczenie Nexusmods w sprawie skasowanej modyfikacji

Strona postanowiła wydać oświadczenie w tej sprawie, aby wyjaśnić sytuację z usunięcia moda.

Fakt, że użytkownik musiał zrobić drugie konto niczym tchórz, aby przesłać modyfikację, wskazywało na jego zamiar trollowania i wiedział, że nie będzie to dozwolone. Gdyby nie był tchórzem i gdyby zamiast tego używał swojego głównego konta, po prostu usunęlibyśmy mod i powiedzielibyśmy, że nie chcemy go u siebie publikować, a jedynie zbanujemy go, jeśli przesłałby modyfikację ponownie po tym ostrzeżeniu. Użytkownik „sock puppet” rozwiał wszelkie wątpliwości i sprawił, że decyzja była dla nas bardzo łatwa. Oba konta tego użytkownika zostały zbanowane.

Nexusmods postanowiło również rozwiać wszelkie wątpliwości dla wszystkich kolejnych naśladowców i oświadczyli, że nie będą pozwalać na jakiejkolwiek „sprzeciwy wobec inkluzywności i/lub różnorodności”.

Jeśli uważamy, że ktoś umieszcza mody na naszej stronie z zamiarem celowego sprzeciwu wobec inkluzywności i/lub różnorodności, podejmiemy stosowne działania. To samo dotyczy osób, które próbują celowo trollować innych użytkowników za pomocą modów. Z naszej strony postaramy się lepiej moderować naszą witrynę internetową zgodnie z tym etosem.

GramTV przedstawia:

Strona twierdzi, że nie chce być autorytetem w zakresie tego, co modderzy mogą tworzyć, ale jako prywatna firma, mogą wybierać treści, które chcą umieszczać na swojej stronie. Już wcześniej Nexusmods po cichu kasowało różne kontrowersyjne modyfikacje.

Do sprawy odniosła się także inna popularna strona z modyfikacjami, czyli ModDB. Mod z usuwaniem tęczowych flag znalazł się również na ich stronie. Użytkownicy musieli się jednak pośpieszyć z pobieraniem, gdyż niedługo później modyfikacja zniknęła również z ModDB, a konta twórcy zostały zbanowane.

ModDB jest środowiskiem integracyjnym dla wszystkich i nie zezwalamy na atakowanie grup zmarginalizowanych. Nasza moderacja treści jest w dużej mierze zautomatyzowana, ale po zidentyfikowaniu mamy zasadę zerowej tolerancji dla tego rodzaju treści.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
4
Usunięty
Gramowicz
18/08/2022 23:31

Dziękuję za info. Mod już ściągnięty. Jakby co, to na reddicie jest link do moda.

dariuszp
Gramowicz
18/08/2022 18:55

Wiecie co jest najzabawniejsze?

Ten mod wcale nie usuwał tych flag :-) To nie tak że ktoś je podmieniał specjalnie.

Ten mod włączał tryb pod państwa islamskie. Dużo gier ma tego typu flagę która cenzuruje gry w danych regionach. I tak np. w Arabii usuwane są flagi LGBT, W chinach usuwają je plus np. podmieniają szkielety. Tego typu bzdury.

Ten mod jedyne co robił to aktywował tryb który Sony i Insomniac już tam wrzucili XD

W skrócie - pieprzeni hipokryci. 

Samą platformę rozumiem. Mieli by atak aktywistów którzy mają to do siebie że będą terroryzować ich partnerów żeby platforma straciła finansowanie. Ci ludzie siłą wymuszają to co im się podoba. Prościej było się moda pozbyć. 

Inna sprawa że ten mod jest w grze dla jednego gracza i jego skutki widzi tylko osoba grająca w grę więc ten mod absolutnie nikogo nie krzywdził. 

Cała afera wydaje się z tyłka i w zasadzie jedyne co się stało to to że teraz dużo więcej osób dowiedziało się o tym modzie. 

wolff01
Gramowicz
18/08/2022 16:46

Większe konsekwencje po prostu mieliby gdyby takowy mod zostawili. Czymże jest zbanowanie jakiegoś randoma wobec burzy na Twitterze i tłumaczenia się aktywistom...
Trwa Wczytywanie