Minęło 9 lat, ale Guillemin Del Toro wciąż nie może wybaczyć Konami

Krzysztof Żołyński
2023/08/17 15:00
0
0

Z okazji dziewiątej rocznicy publikacji dema P.T., Guillermo Del Toro opublikował wpis na Twitterze, w którym jasno daje do zrozumienia, co sądzi o Konami.

P. T. było wersją demonstracyjną gry Silent Hill, stworzonej przez Hideo Kojimę i Guillermo Del Toro, która została wydana w 2014 roku. Chociaż to nastrojowe demo było minimalne, wymagało ciągłego eksplorowania tego samego transformującego korytarza, podczas gdy poziom strachu tylko wzrastał, fani kompletnie oszaleli na jego punkcie. Kiedy w końcu okazało się, że tak naprawdę chodzi o Silent Hill, ekscytacja urosła do niewyobrażalnego poziomu.

Minęło 9 lat, ale Guillemin Del Toro wciąż nie może wybaczyć Konami

Projekt P.T. został anulowany w 2015 roku, wkrótce po wydaniu dema. Z powodu konfliktów w Konami, Hideo Kojima opuścił studio po ukończeniu Metal Gear Solid V: Phantom Pain i to oznaczało koniec. P. T. odeszło w zapomnienie, a demo znikło ze sklepu PlayStation. Wybuchła wtedy prawdziwa wrzawa, a fani nie kryli swojej wściekłości w związku z decyzją Konami.

P.T. anulowano dziewieć lat temu

Minęło dziewięć lat, ale Guillermo Del Toro nie zapomniał i postanowił ponownie wytknąć sprawę Konami.

Ach… Konami… Co mówisz? Irrumabo Konamitus.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Łacińskie Irrumabo Konamitus można przetłumaczyć na wiele sposobów, ale w tym wypadku można spokojnie założyć, że Guillermo Del Toro chciał powiedzieć – Pie#@$l się Konami!. Wpis udostępnił wkrótce także Hideo Kojima. W zeszłym roku, w ósmą rocznicę P.T., Guillermo Del Toro napisał na Twitterze „F.K.” i dlatego nie jest trudno rozszyfrować jego intencje.

Tweety Del Toro z pewnością pełne są wściekłości na Konami, a jego uczucia podzielane są przez bardzo dużą grupę fanów, którzy do dzisiaj nie mogą się pogodzić ze stratą okazji na poznanie nowej gry z cyklu Silent Hill.wydają się odzwierciedlać te same odczucia, które fani podzielali dziewięć lat temu i nadal dzielą się nimi.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!