Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Minecraft z kolejnym snapshotem. Nowy kompas ułatwi graczom zabawę

Maria Wawrzyniak
2022/04/08 07:00

Aktualizacja 22W14A dodaje do gry nowy biom i bardzo przydatny przedmiot o nazwie Recovery Compass.

Minecraft w wersji Java doczekał się kolejnej aktualizacji typu snapshot o nazwie 22W14A. Krótko mówiąc, Mojang nie próżnuje; zaledwie trzy dni temu informowaliśmy Was o innym patchu, który wprowadził do produkcji nowego moba. Teraz z kolei mamy do czynienia z nowym biomem Mangrove Swamp z nieznanym wcześniej rodzajem drzew, występującym w miejscach cechujących się cieplejszym klimatem (w uproszczeniu: znajdziemy go tam, gdzie występowały zwyczajne bagna). Oprócz nowego biomu snapshot dodał do gry bardzo przydatny przedmiot: Recovery Compass. Do czego dokładnie służy?

Minecraft z kolejnym snapshotem. Nowy kompas ułatwi graczom zabawę
Minecraft Wiki

W odróżnieniu od zwykłego kompasu Recovery Compass wskazuje ostatnie miejsce, w którym zginął gracz. Przedmiot możemy stworzyć za pomocą jednego zwykłego kompasu oraz ośmiu kawałków Echo Shards, które również zostały wprowadzone do gry razem z nowym snapshotem. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli nie znajdujemy się w wymiarze, w którym polegliśmy lub też w ogóle do tego nie doszło, kompas będzie obracać się w losowy sposób. Dotychczas miejsce śmierci widoczne było jedynie dzięki modyfikacjom.

GramTV przedstawia:

Gracze zareagowali pozytywnie na nowy przedmiot. Niektórzy uważają to za błogosławieństwo, inni cieszą się, że po prostu otrzymali spore ułatwienie. Niektórzy jednak śmieją się, że nowy przedmiot jest bezużyteczny dla graczy w trybie Hardcore. No cóż. To oczywiście nie wszystko, co pojawiło się w najnowszym snapshocie – zainteresowanych pełną listą zmian i nowości zapraszamy pod ten adres.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!