Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Minecraft otrzymał kolejny snapshot. Nowa lokacja oraz mob Allay

Maria Wawrzyniak
2022/04/05 11:45

Aktualizacja wprowadza do gry nową lokację oraz Allay, czyli moba wybranego przez społeczność.

Najnowszy snapshot z oznaczeniem 22W13A do gry Minecraft w wersji Java został udostępniony przez studio Mojang. Aktualizacja wprowadziła do produkcji kilka zmian oraz nowości, aczkolwiek największą atrakcją na pewno dla większości społeczności jest nowy niebieski stworek o nazwie Allay.

Minecraft otrzymał kolejny snapshot. Nowa lokacja oraz mob Allay

Mob jest pasywnie nastawiony do gracza i możemy go znaleźć w pobliżu posterunków rozbójników, gdzie Allay jest trzymany w klatce. Choć Allay domyślnie ma być swego rodzaju pomocnikiem gracza, jego ulubionym towarzyszem jest blok dźwiękowy. Jeśli Allay usłyszy grający blok dźwiękowy, ten wówczas stanie się jego ulubionym blokiem na 30 sekund – w tym czasie stworek pozostanie w pobliżu tego bloku i będzie do niego przynosił zebrane przez siebie przedmioty, zamiast oddawać je graczowi. Allay może zbierać wszystkie pobliskie przedmioty, jeżeli pasują do tego, który akurat trzyma. Stworek polubi gracza, jeśli wręczy mu przedmiot i będzie przynosił zebrane przedmioty, z kolei wejście w interakcję z Allayem, kiedy nie mamy niczego w ręce spowoduje, że Allay wyrzuci to, co dotychczas trzymał.

GramTV przedstawia:

Oprócz nowego stworka, snapshot wprowadził do gry Podziemne Miasto, które możemy znaleźć w biomie Deep Dark. Deweloperzy postanowili także zmienić receptury na wagoniki ze skrzynią, lejem, piecem oraz TNT – po rozbiciu wagonika ląduje on jako jeden przedmiot zamiast dwóch osobnych. To oczywiście nie wszystko – zainteresowanych pełną listą zmian i nowości zapraszamy pod ten adres.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!