DOOM w Minecraft. Świetna mapa fanowska dostępna za darmo do pobrania

Wincenty Wawrzyniak
2022/01/14 09:00
1
0

W ciągu dwóch lat pewien gracz poświęcił aż 1200 godzin, aby stworzyć niesamowitą mapę w grze Minecraft inspirowaną serią DOOM.

Użytkownik forum Reddit o pseudonimie Sibogy pochwalił się niedawno imponującym osiągnięciem – DOOMED: Demons of the Nether. Jest to mapa przygodowa w grze Minecraft inspirowana kultową serią DOOM od studia id Software, w szczególności grami z 2016 oraz 2020 roku. Gracz odtworzył cztery poziomy: Mars, Odlewnia, placówka UAC i Otchłań, które składają się na pełnoprawną kampanię fabularną dla jednego gracza. Co więcej, stworzenie tego projektu zajęło mu około 1200 godzin w ciągu dwóch lat.

Sibogy rozpoczął prace nad DOOMED: Demons of the Nether w marcu 2020 roku. W pierwszej kolejności stworzył samą mapę, po czym po kolei implementował do niej przerywniki filmowe, walki z bossami, przedmioty kolekcjonerskie oraz bronie. Jak sam przyznał, stworzenie samego starcia z finałowym bossem zajęło mu około dwa miesiące. Największym wyzwaniem okazało się jednak obejście wszelkich ograniczeń gry Minecraft – w rozmowie z serwisem PCGamesN gracz zdradził, że takich mechanik, jak doskok czy zabójstwa chwały, najzwyczajniej w świecie nie dało się zaimplementować.

GramTV przedstawia:

W przyszłości Sibogy chciałby stworzyć mapę z niekończącymi się falami demonów. Na ten moment możemy jednak cieszyć się DOOMED: Demons of the Nether. Ba, wszyscy zainteresowani mogą pobrać mapę całkowicie za darmo pod tym adresem. Na oficjalnej stronie projektu znajdują się także niezbędne informacje dotyczące instalacji. Nie jest to jednak pełnoprawna modyfikacja, więc powinno to być łatwe.

Komentarze
1
Gregario
Gramowicz
15/01/2022 07:23

Że też się chce ludziom takie rzeczy robić :)