Mike Tyson oskarża Hulu o kradzież jego historii. Nawiązał do czasów niewolników

Radosław Krajewski
2022/08/08 17:15
0
0

Emerytowanemu pięściarzowi nie spodobał się pomysł na serial o jego życiu.

Już 25 sierpnia na platformie Hulu (a 8 sierpnia na Disney+) zadebiutuje serial Mike, opowiadający o życiu Mike’a Tysona. W lipcu do sieci trafił pierwszy zwiastun, który przeszedł bez wyraźnego echa. Nieoczekiwanie do sprawy odniósł się sam zainteresowany, który w mocnych słowach oskarżył Hulu o kradzież jego historii. Były mistrz wagi ciężkiej w mediach społecznościowych zamieścił mocny wpis, w którym podkreślił, że przy produkcji serialu nie był zaangażowany w żaden sposób, ani też nie otrzymał finansowej rekompensaty za wykorzystanie jego życia.

Mike Tyson oskarża Hulu o kradzież jego historii. Nawiązał do czasów niewolników

Mike Tyson w ostrych słowach komentuje serial Hulu o jego życiu

Hulu to streamingowa wersja mistrza niewolników. Nie dajcie się na to nabrać. Nie popieram ich opowieści o moim życiu. To nie rok 1822, tylko 2022. Ukradli moją historię życia i nie zapłacili za nią. Dla dyrektorów z Hulu jestem tylko czarnuchem, którego mogą sprzedać na aukcji.

GramTV przedstawia:

Wcześniej Mike Tyson zamieścił wpis, w którym poinformował, że Hulu chciało promować swój serial podczas ostatniej gali UFC, ale nie wyraził na to zgody prezes federacji, Dana White. Według legendarnego pięściarza White zrobił to z uwagi na wspólną przyjaźń. „Nigdy nie zapomnę, co dla mnie zrobił i nigdy nie zapomnę, co Hulu mi ukradło” – napisał Tyson.

Mike Tyson w ostrych słowach komentuje serial Hulu o jego życiu, Mike Tyson oskarża Hulu o kradzież jego historii. Nawiązał do czasów niewolników

Showrunnerka serialu, Karen Gist, kilka dni wcześniej wytłumaczyła, że nieautoryzowana biografia pozwala twórcom na zaprezentowanie bezstronnej historii, która nie będzie celowo wskazywała, jak daną postać mają odebrać widzowie. Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Hulu tworzy biografię bez zgody osób, których dana produkcja ma dotyczyć. Również serial Pam & Tommy powstawał bez udziału Pameli Anderson i Tommy’ego Lee.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!