Xbox Series X/S oraz Xbox One otrzymają przebudowany dashboard. Trwają testy

Maria Wawrzyniak
2022/09/09 17:30

Korporacja poinformowała o trwających testach całkowicie przebudowanego dashboardu w ramach programu Insider.

Wczoraj na łamach oficjalnego bloga Xbox Wire przedstawiciele amerykańskiej korporacji Microsoft (a właściwie Ivy Krislov, Senior Product Manager Lead w Xbox Experiences) poinformowali o bardzo ważnej zmianie, jakiej doczekają się konsole poprzedniej generacji, czyli Xboksy One, oraz konsole nowej generacji, czyli Xboksy Series X/S. Firma rozpoczęła już nawet testy tejże nowości.

Xbox Series X/S oraz Xbox One otrzymają przebudowany dashboard. Trwają testy

Xboksy z całkowicie przebudowanym dashboardem

Jak czytamy we wpisie, wspomniane sprzęty otrzymają zupełnie przebudowany interfejs użytkownika (dashboard). Microsoft zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest ten element konsoli i zamierza zapewnić społeczności graczy lepsze doświadczenia z korzystania z konsol poprzez niemalże całkowitą metamorfozę UI. Wczoraj wybrani użytkownicy programu Xbox Insider rozpoczęli testować nowości, a Microsoft ma w planach zaproszenie kolejnych osób. Będzie to projekt rozwijany przez wiele miesięcy, dlatego lepiej nie nastawiać się na globalną premierę w najbliższej przyszłości i uzbroić się w cierpliwość.

Wiemy, że strona startowa Xbox to miejsce, w którym nasi gracze spędzają dużo czasu i jest to przestrzeń bardzo osobista. Wiemy również, że zawsze możemy słuchać i uczyć się, jak możemy zrobić to lepiej – zachowując przy tym znajome oraz szybkie doświadczenie. W związku z tym rozpoczynamy wielomiesięczną serię eksperymentów, aby dowiedzieć się, jak możemy stworzyć bardziej spersonalizowany ekran główny i zająć się niektórymi najważniejszymi trendami oraz prośbami fanów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!