Microsoft jest pewny przejęcia Activision Blizzard. Prezes mówi o konkurencji

Maria Wawrzyniak
2022/09/22 20:00
3
1

Amerykański gigant jest pewny swego – mimo prowadzonego aktualnie szczegółowego śledztwa przez urząd z Wielkiej Brytanii.

Prezes amerykańskiej korporacji Microsoft, Satya Nadella, udzielił niedawno wywiadu portalowi Bloomberg (podajemy za serwisem IGN), w którym wypowiedział się na temat przejęcia Activision Blizzard. Od jakiegoś czasu wiemy bowiem, że brytyjski urząd ochrony konkurencji (Competition and Markets Authority/CMA) rozpoczął bardziej szczegółowe śledztwo w tej sprawie, a Sony z kolei pochwaliło jego działania.

Microsoft jest pewny przejęcia Activision Blizzard. Prezes mówi o konkurencji

Microsoft jest pewny przejęcia Activision Blizzard

W wywiadzie Nadella przyznał, że zdaje sobie sprawę z tego, iż jakakolwiek transakcja na tak ogromną kwotę musi zostać dokładnie przebadana oraz sprawdzona, ale jest pewien, że ostatecznie Microsoft wyjdzie z tego wszystkiego cało i transakcja zostanie sfinalizowana.

Prezes zaznaczył, iż Microsoft w praktyce jest czwartą lub piątą – w zależności od systemu liczenia – korporacją pod względem wielkości w branży gier; Sony natomiast plasuje się na pierwszym miejscu. Dodał, że jeżeli jest to rywalizacja, to pozwólcie nam rywalizować.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
Ray
Gramowicz
23/09/2022 10:30

W zależności od systemu liczenia - ... być może gdyby sklasyfikować to pod względem elektroniki do celów rozrywki to Sony jest większe, ale to już trochę naciąganie. Fakt faktem Microsoft jest większym molochem niż Sony. 

Mimo wszystko mam nadzieję, że do połączenia ActiBlizz z MS dojdzie, ale tylko dlatego, że istnieje szansa, że będzie to reset dla Activision Blizzard. Pomarzyć można.

wolff01
Gramowicz
23/09/2022 09:01
Silverburg napisał:

Sony pierwsze? Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Fajnie byłoby zobaczyć, jakieś statystyki.

Pewnie to jakiś sprytny wybieg typu że ich "departament gier" jest "mniejszy niż Sony". Z tego co wiem Sony produkuje też sprzęty takie jak telewizory, a MS tylko swoją konsolę bodaj i parę jakiś bzdetów...

Silverburg
Gramowicz
23/09/2022 01:35

Sony pierwsze? Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Fajnie byłoby zobaczyć, jakieś statystyki.