Michael Bay oskarżony o zabicie gołębia podczas kręcenia filmu we Włoszech

Radosław Krajewski
2023/01/14 17:00

Reżyser zaprzecza, że na planie jego produkcji ucierpiało jakiekolwiek zwierze.

Włoskie władze oskarżyły Michaela Baya o zabicie gołębia na planie 6 Undeground, wielkiego przeboju Netflixa z 2018 roku. Reżyser wielokrotnie próbował wyjaśnić tę sprawę, ale jego wysiłki spełzły na niczym. Filmowiec od tego czasu zaprzecza, że zdarzenie miało miejsce i podczas prac nad filmem żadne zwierzę nie ucierpiało.

Michael Bay oskarżony o zabicie gołębia podczas kręcenia filmu we Włoszech

Michael Bay kontra włoskie władze

Jestem miłośnikiem zwierząt i działaczem na rzecz zwierząt. Żadne zwierzę biorące udział w produkcji nie zostało ranne ani skrzywdzone. Lub przy jakiejkolwiek innej produkcji, przy której pracowałem w ciągu ostatnich 30 lat – powiedział Bay w oświadczeniu dla serwisu TheWrap.

Według włoskich władz na planie 6 Undeground zginął jeden z gołębi pocztowych. We Włoszech gołębie są gatunkiem chronionym, tym samym krzywdzenie, zabijanie lub chwytanie jakiegokolwiek dzikiego ptactwa jest surowo karane.

GramTV przedstawia:

Według osoby zaznajomionej ze sprawą podczas produkcji jedna z osób, która była świadkiem rzekomej śmierci gołębia pocztowego, miała zrobić zdjęcia i zgłosić sprawę włoskim władzom. Michael Bay jest przekonany, że zostanie oczyszczony z zarzutów, gdyż jak sam stwierdził „ma wyraźne dowody wideo, mnóstwo światków i funkcjonariuszy bezpieczeństwa, którzy zwalniają go z tych roszczeń”.

Bay i jego zespół prawników podjęli trzy różne próby w ciągu ostatniego roku, aby sprawa nie trafiła do sądu. Włoskie władze zaproponowały Bayowi ugodę, w której miałby do zapłacenia niewielkiej grzywny, ale reżyser odmówił.

Włoskie władze zaoferowały mi możliwość załatwienia tej sprawy poprzez zapłacenie niewielkiej grzywny, ale odmówiłem, ponieważ nie przyznałbym się do zabicia zwierzęcia – dodał Bay.

Komentarze
7
wolff01
Gramowicz
15/01/2023 10:07

Próba zarobienia na bogatym hamerykańskim reżyserze? Tylko samego ptaka szkoda, bo pewnie akurat o niego tu najmniej chodzi...

KotRyszard
Gramowicz
15/01/2023 08:06
koNraDM4 napisał:

Z jakiegoś powodu są we Włoszech chronione, 

W Polsce gołębie miejskie też są objęte częściową ochroną.

Khalid...
Gramowicz
15/01/2023 02:37

Co jeśli się okaże, że ten gołymp był LPG? Michael Bay dostanie wtedy dożywocie 😂

koNraDM4
Gramowicz
14/01/2023 20:01
Niakadan napisał:

Ale gołębie szkodzą ludzkości tyle kup robią że masakra i żadne z nich porzyteczne zwierze nie jest 

Z jakiegoś powodu są we Włoszech chronione, może oni akurat mają deficyt? Choć raczej nie bez powodu jest w tekście rozróżnione, że chodziło o gołębia pocztowego

Niakadan
Gramowicz
14/01/2023 18:46

Ale gołębie szkodzą ludzkości tyle kup robią że masakra i żadne z nich porzyteczne zwierze nie jest 

JakiśNick
Gramowicz
14/01/2023 18:13

ugodę, w której miałby do zapłacenia niewielkiej grzywny - komuś się chyba język poplątał.

JakiśNick
Gramowicz
14/01/2023 18:12

O nie, zabił latającego szczura, jednego z kilkudziesięciu milionów. Tragedia!