Mass Effect: Legendary Edition zbiera pozytywne opinie, ale krytyki nie brakuje

Maria Wawrzyniak
2021/05/17 20:00

Od premiery zremasterowanej trylogii Mass Effect minęły trzy dni. Przyglądamy się najnowszym opiniom graczy – pomimo wielu dobrych ocen nie brakuje bowiem krytyki.

Gdy zajrzymy na oficjalną kartę Mass Effect: Legendary Edition na platformie Steam zobaczymy, że produkcja posiada bardzo pozytywne recenzje od użytkowników. Wystarczy jednak je przejrzeć, aby znaleźć całkiem sporo mieszanych i krytycznych opinii. Warto również zaznaczyć, iż bardzo krótko po premierze średnia wskazywała na mieszane recenzje, co też o czymś świadczy. Jak podaje między innymi serwis PC Gamer, czynników wpływających na obecność nieco mniej korzystnych ocen jest kilka.Mass Effect: Legendary Edition zbiera pozytywne opinie, ale krytyki nie brakujeSpora część graczy – w tym również osób z naszego kraju – wytyka Mass Effect: Legendary Edition niedokładnie przygotowaną lokalizację, która zirytowała również graczy pochodzących z Chin oraz Rosji. Jeśli chodzi o polskie wydanie, w dużej mierze rodzimi użytkownicy zwracają uwagę na brak możliwości włączenia samych polskich napisów bez dubbingu w pierwszych dwóch odsłonach. W momencie, kiedy chcemy usłyszeć oryginalne głosy, musimy porzucić polską lokalizację.

Dziennikarze wspomnianego portalu zauważyli sporo krytyki względem konieczności uruchomienia klienta Origin pomimo posiadania wersji gry na platformie Steam. To akurat nie jest jednak szczególnym zaskoczeniem, ale dla wielu graczy stanowi irytujący element wystarczająco już chaotycznej układanki. Nie jest to jeszcze najczęściej pojawiający się problem – największym utrapieniem zdaje się zbyt trudna do skalibrowania (lub opanowania) czułość myszki w przypadku pierwszego Mass Effecta.

GramTV przedstawia:

Równie sporo użytkowników wytyka deweloperom brak ustawienia pozwalającego zmienić pole widzenia oraz dostosowania przerywników filmowych do ultraszerokich ekranów (wciąż są odtwarzane w formacie 16:9 pomimo faktu, iż wszystkie trzy produkcje dopasowano do formatu 21:9). Na koniec warto jeszcze wspomnieć o dużej ilości zarzutów względem niewystarczająco dobrych poprawek graficznych. Nic jednak nie zmienia faktu, że gra i tak sprzedaje się świetnie. Przypomnijmy, że Mass Effect: Legendary Edition zadebiutowało na rynku 14 maja bieżącego roku. Więcej nowych wieści znajdziecie tutaj.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!