Mass Effect 5 dalej w preprodukcji. BioWare skupia się na Dragon Age: Dreadwolf

Mikołaj Ciesielski
2024/02/29 08:55
0
1

Wygląda na to, że projekty BioWare są bezpieczne.

Electronic Arts ogłosiło plan restrukturyzacji, w wyniku którego pracę ma stracić kilkaset osób. Amerykańska firma potwierdziła również, że FPS w świecie Gwiezdnych wojen od Respawn Entertainment został anulowany, a studio Ridgeline Games – odpowiedzialne za kampanię fabularną w Battlefield 7 – zamknięte. Wielu fanów BioWare z pewnością zastanawia się natomiast, jak decyzje wydawcy wpłyną na produkcję Mass Effect 5 i Dragon Age: Dreadwolf.

Mass Effect 5 dalej w preprodukcji. BioWare skupia się na Dragon Age: Dreadwolf

BioWare wciąż pracuje nad Mass Effect 5 i Dragon Age: Dreadwolf

Andrew Wilson – dyrektor generalny Electronic Arts – oświadczył bowiem, że firma zamierza skupić się na rozwoju własnych marek, gier sportowych, a także doświadczeń online. BioWare najwyraźniej nie ucierpi jednak w wyniku wspomnianego planu restrukturyzacji. Jak informuje redakcja IGN, studio nadal pracuje zarówno nad nową odsłoną serii Mass Effect, jak i Dragon Age: Dreadwolf.

GramTV przedstawia:

IGN zaznacza, że Mass Effect 5 wciąż znajduje się w fazie preprodukcji, o czym informowano już pod koniec czerwca 2023 roku. Deweloperzy ze studia BioWare skupiają się bowiem obecnie w pełni na rozwoju Dragon Age: Dreadwolf, które ma zostać zaprezentowane latem 2024 roku.

Wiele wskazuje więc na to, że na premierę Mass Effect 5 będzie trzeba poczekać jeszcze kilka ładnych lat, o czym jakiś czas temu mówił jeden z branżowych insiderów. Na koniec warto jednak również przypomnieć, że na początku listopada 2023 roku BioWare udostępniło plakat i pierwsze szczegóły na temat bohaterki nowej odsłony serii Mass Effect.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!