Life is Strange: True Colors w akcji. Zobaczcie ponad 13-minutowy gameplay

Mikołaj Ciesielski
2021/08/19 08:30

Studio Deck Nine oraz firma Square Enix opublikowali pierwsze fragmenty rozgrywki z nadchodzącej odsłony serii Life is Strange.

Life is Strange: True Colors w akcji. Zobaczcie ponad 13-minutowy gameplay

Life is Strange: True Colors zbliża się wielkimi krokami. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nadchodząca odsłona popularnej serii zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach Sony i Microsoftu już w przyszłym tygodniu. Do tej pory deweloperzy prezentowali jedynie krótkie zwiastuny. Natomiast wczoraj do sieci trafił obszerny gameplay, który pozwala nam sprawdzić, jak Life is Strange: True Colors prezentuje się w akcji. Całość możecie znaleźć na dole wiadomości.

Miłośnicy Life is Strange bez problemu odnajdą się w nadchodzącej produkcji studia Deck Nine. Nie mamy tu bowiem do czynienia z rewolucją, a lekkim rozwinięciem i rozbudowaniem pomysłów znanych z poprzednich części serii. Trzon rozgrywki pozostał jednak nienaruszony. W trakcie zabawy będziemy eksplorować poszczególne lokacje, rozmawiać z postaciami niezależnymi, przyglądać się różnego rodzaju przedmiotom i czytać notatki, a także podejmować wybory, które wpłyną na dalszy przebieg gry.

Alex Chen przez długi czas uciszała swoje „przekleństwo” – nadprzyrodzoną moc przeżywania, absorpcji i manipulowania silnymi emocjami innych. Emocje te Alex postrzega jako promieniejące, kolorowe aury. Kiedy jej brat ginie w rzekomym wypadku, Alex musi użyć swojej niestabilnej mocy, aby odkryć prawdę i ujawnić mroczne sekrety małego miasteczka – czytamy w opisie gry na platformie Steam.

GramTV przedstawia:

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat protagonistki Life is Strange: True Colors, to zapraszamy Was do dwóch materiałów wideo opublikowanych jakiś czas temu przez twórców. Pierwszy z nich skupia się na przeszłości Alex, natomiast drugi przybliża moc, z której korzysta bohaterka. Zachęcamy Was także do zapoznania się ze zwiastunem, który przedstawia postać Gabe’a – wspomnianego brata protagonistki.

Na koniec przypomnijmy, że Life is Strange: True Colors zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Pełna wersja gry, bez podziału na epizody, zadebiutuje na wymienionych platformach 10 września tego roku. Nieco później tytuł ma trafić również na Nintendo Switch. Nie znamy jednak dokładnej daty premiery. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Deck Nine – twórcy Life is Strange: Before the Storm.

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
19/08/2021 08:54

Myślałem, że się zanudzę podczas oglądania.

Dla jasności - pierwsze Life is Strange bardzo mi się podobało, Before the Storm było niezłe. 

Jeśli ta odsłona będzie mieć coś więcej do zaoferowania, to autorzy wybrali chyba najgorszy możliwy fragment do prezentacji.

13 minut robienia niczego i gadki o niczym, z manekinami na poziomie postaci z Trudnych Spraw lub Klanu.