Lenovo zaprezentowało nowy tablet dla graczy. Poznajcie Legion Tab

Krzysztof Żołyński
2024/03/13 18:30
0
0

Na rynku urządzeń przenośnych dla graczy robi się coraz ciaśniej. Lenovo właśnie podjęło druga próbę wprowadzenia tam swojego sprzętu. Zapowiedziano Legion Tab.

Powstające ostatnio konsole przenośne sprawiły, że także gry dostępne do niedawna na komputerach, można teraz ogrywać mobilnie. I jest tu spory urodzaj, bo można wybierać pomiędzy takimi urządzeniami jak: Steam Deck, Asus ROG Ally, Lenovo Legion Go i tak dalej. Jak w to wszystko wpisze się nowe Lenovo, które na dodatek jest tabletem?

Lenovo zaprezentowało nowy tablet dla graczy. Poznajcie Legion Tab

Urządzenie noszące nazwę Lenovo Legion Tab, to tablet do gier, wyposażony w 8,8-calowy wyświetlacz QHD+ z częstotliwością odświeżania 144 Hz i jasnością szczytową 500 nitów oraz wykorzystującym technologię Lenovo PureSight. Jest napędzany przez procesor Snapdragon 8+ Gen 1 4 nm, a także 12 GB pamięci LPDDR5X. Tab będzie miał 256 GB podstawowej pamięci, którą można dodatkowo rozszerzyć za pomocą karty MicroSD o pojemności do 1 TB. I to wszystko w obudowie o grubości zaledwie 76 mm i wadze 350 g.

Lenovo Legion Tab – nowy tablet dla graczy

Producent zadbał o doskonałe chłodzenie, wykorzystujące technologię ColdFront, co gwarantuje, że urządzenie pozostanie chłodne nawet podczas wielogodzinnych sesji. Jeśli chodzi o baterię, tablet jest wyposażony w baterię o pojemności 6550 mAh, którą można szybko naładować przez port USB-C. Mówi się również, że port USB-C obsługuje DisplayPort 1.4, dzięki czemu użytkownicy mogą podłączyć tablet do większego ekranu. Urządzenie będzie kompatybilne z Wi-Fi 6 E i ma obsługiwać Bluetooth 5.3.

Lenovo Legion Tab – nowy tablet dla graczy, Lenovo zaprezentowało nowy tablet dla graczy. Poznajcie Legion Tab

GramTV przedstawia:

Tablet Tab będzie dostępny tylko w jednym kolorze (Storm Grey) i w tej chwili wyceniono go na 599 euro.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!