Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Kontynuacje Avatara niczym Władca Pierścieni? Kolejne zdjęcia z bohaterami filmu

Radosław Krajewski
2022/07/05 13:50

James Cameron mierzy wysoko i porównał swoje najnowsze filmy do Władcy Pierścieni.

Magazyn Empire nie przestaje dostarczać nowych materiałów i informacji o drugiej części Avatara. Dopiero co mogliśmy obejrzeć kilka nowych zdjęć z filmu, a już udostępniono kolejne. Na jednym z nich zaprezentowano nowe morskie zwierzę, która zamieszkuje Pandorę. Otrzymaliśmy także kolejne spojrzenie na Quaritcha granego przez Stephena Langa, który będzie jednym z głównych przeciwników całej serii. Ostatnie świeże ujęcie prezentuje rodzinę Jake’a i Neytiri, w której oprócz adoptowanej Kiri granej przez Sigourney Weaver, znajdują się również Neteyam (Jamie Flatters), Lo’ak (Britain Dalton) i Tuktirey (Trinity Bliss).

Kontynuacje Avatara niczym Władca Pierścieni? Kolejne zdjęcia z bohaterami filmu

W rozmowie z Empire James Cameron przyznał, że nie był do końca przekonany, czy chce zrobić kontynuację Avatara. Przez dwa lata myślał o nowym filmie z serii, zanim podjął decyzję i dokonał formalności ze studiem. Jest świadomy presji, jaka ciąży na Avatarze: Istocie wody, nie tylko ze względu na rekordowe wyniki finansowe pierwszej części, ale również na przywróceniu serii, która doczeka się jeszcze kilku innych filmów. Reżyser ma jednak nadzieję, że opracowana przez niego i zespół scenarzystów historia spodoba się widzom i jej skalę porównał do trylogii Władcy Pierścieni.

Gdy zaczynaliśmy pracę, to powiedziałem ówczesnym decydentom Foxa, że „Zrobię to, ale musimy zwiększyć skalę. Nie chcę po prostu zrobić filmu, a potem następnych. Chcę opowiedzieć większą historię. Powiedziałem im: „Wyobraźcie sobie, że istniała seria powieści, takich jak Władca Pierścieni, a my je ekranizujemy”. To było świetne w teorii, ale potem musiałem stworzyć te wszystkie cholerne powieści, z których to będę adaptować.

GramTV przedstawia:

W obsadzie filmu znaleźli się: Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, Sigourney Weaver, Kate Winslet, Michelle Yeoh, Cliff Curtis, Edie Falco, Joel David Moore, Dileep Rao, CCH Pounder, Matt Gerald, Brendan Cowell, Jemaine Clement, Oona Chaplin, David Thewlis i CJ Jones.

Avatar: Istota wody zadebiutuje w polskich kinach 16 grudnia bieżącego roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!