Kolejne niezależne studia zgłaszają problem z trudną współpracą z Sony

Radosław Krajewski
2021/07/03 16:00
3
0

Indie deweloperzy opowiadają o problemach, których doświadczyli przy promowaniu własnych produkcji na konsolach Sony.

Kolejne niezależne studia zgłaszają problem z trudną współpracą z SonyPrzed kilkoma dniami Iain Garner ze studia Neon Doctrine podzielił się na Twitterze swoimi nieprzyjemnymi doświadczeniami ze sprzedażą gier w PlayStation Store. Producent zarzucił Sony, że nie wspierają mniejszych gier, utrudniając im promocje oraz przecenienie swojej produkcji bez dodatkowych kosztów ponoszonych przez deweloperów. Niedługo później redakcje IGN oraz Kotaku otrzymały od wielu niezależnych twórców maila potwierdzające trudności współpracy z Sony. Skargi dotyczyły słabej komunikacji i niespójnych zasad w regulaminie Sony.

O tak, więc jest Nintendo, które cię wspiera, Microsoft, który cię wspiera, i jest Sony, które wspiera własne gry AAA i ma gdzieś wszystkich innych – napisał deweloper w liście do Kotaku.

Żadna platforma nie jest „świetna”, ale Sony jest szczególnie okropne. Oni też o tym wiedzą – mieli problem od dłuższego czasu i od dawna mówią producentom, że mają problem, ale nigdy niczego nie naprawili, więc nadal on występuje – wyznał inny twórca gier.

GramTV przedstawia:

Jeden z wydawców stwierdził, że pomimo pozornego „bałaganu” w interfejsie konsoli Microsoftu, firma zapewniła miejsce na reklamę mniejszych gier. Wydawca często słyszał od fanów, że zauważyli ich grę w sklepie Xbox lub na Switchu, który nie tylko wyróżnia mniejsze tytuły, ale również nie bierze za to żadnej opłaty. Kotaku kontaktowało się w sprawie afery z Sony w celu uzyskania komentarza, ale firma zdecydowała się nie odpowiadać. Nie wiemy więc, czy całe to zamieszanie przyniesie jakiekolwiek pozytywne korzyści dla niezależnych deweloperów w przyszłości.

Komentarze
3
Karfein
Gramowicz
04/07/2021 23:42

Przecież w tym ich nowym "sklepie" nie da się absolutnie nic znaleźć, a kaj tam indyki :D

wolff01
Gramowicz
04/07/2021 12:22

Kotaku... hmm no ale ok, załóżmy że tak jest to nie dziwi mnie akurat że np, takie Nintendo wspiera bo nie od dziś wiadomo że to idealna konsolka do "indyków", bo nie mają dużych wymagań a "play on the go" to niewątpliwy atut dla wielu graczy.

MisioKGB
Gramowicz
03/07/2021 17:58

Skoro zdecydowali się nie wypowiadać to strzelili sobie w stopę.
Trwa Wczytywanie