Kobieta w oknie, Miłość, śmierć i roboty, Tlen. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Radosław Krajewski
2021/05/09 18:00
0
0

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Kobieta w oknie, Miłość, śmierć i roboty, Tlen.  Co obejrzeć w tym tygodniu?Jeszcze dwa tygodnie i wreszcie będziemy mogli wybrać się do kina na najświeższe premiery. Dlatego też platformy streamingowe robią wszystko, aby umilić nam czas oczekiwania, prezentując własne wiosenne hity. Jedną z najważniejszych premier jest film Kobieta w oknie od Netflixa, który pierwotnie miał pojawić się na wielkim ekranie. Warto również zwrócić uwagę na Tlen, a także kolejne sezony znanych seriali, na czele z Miłością, śmiercią i robotami. Świetnie zapowiadają się również nowe seriale, w tym The Underground Railroad od Barry’ego Jenkinsa, reżysera Moonlight. Zobaczcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.

Co obejrzeć w tym tygodniu – seriale

Castlevania: Sezon 4 - 13 maja (Netflix)

Castlevania powraca z dziesięcioma nowymi odcinkami, które zamkną historię rodu Belmontów. Nie będzie to jednak definitywny koniec marki, gdyż Netflix planuje stworzenie spin-offów, które będą opowiadały o innych bohaterach. Historia opowiada o losach ostatniego żyjącego członka rodu Belmontów, który chroni Europę Wschodnią przed zakusami Włada Palownika zwanego Drakulą i armią jego popleczników. W czwartym sezonie poznamy koniec tej wielkiej przygody Trevora i Syphii.

Miłość, śmierć i roboty: Sezon 2 - 14 maja (Netflix)

Po ponad dwóch latach z nowymi odcinkami powraca jeden z najlepszych i najbardziej oryginalnych projektów Netflixa. Tym razem zamiast 18 nowych epizodów dostaniemy tylko 8, ale kolejne są już zapowiedziane. Sądząc po pierwszym zwiastunie, dostaniemy kolejną szaloną mieszankę zarówno pod względem historii, jak również stylów graficznych i technik komputerowych. Bez wątpienia nie można obok tej produkcji przejść obojętnie.

Halston - 14 maja (Netflix)

Ryan Murphy, twórca American Horror Story i reżyser filmu Bal, powraca z nową produkcją. Tym razem wyłącznie w roli producenta, ale już samo nazwisko Murphy’ego gwarantuje, że najnowsza serialowa propozycja od Netflixa z Ewanem McGregorem jest warta uwagi. Halston opowiada historię legendarnego projektanta i twórcy światowego imperium mody. Jego imię stało się synonimem luksusu i wysokiego statusu społecznego, definiującego sukces w Nowym Jorku lat 70. i 80. Przez wrogie przejęcie twórca marki podjął niezwykle trudną walkę o zachowanie praw do swojego najcenniejszego zasobu – nazwy firmy.

The Underground Railroad - 14 maja (Amazon Prime Video)

GramTV przedstawia:

Barry Jenkins to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych filmowców. Reżyser Moonlight i Gdyby ulica Beale umiała mówić, już wkrótce dostarczy nam kilka nowych filmów, w tym kontynuacje Króla Lwa z 2019 roku. Zanim to nastąpi proponuje swój pierwszy autorski serial The Underground Railroad. Produkcja zabierze nas do alternatywnej rzeczywistości, w której sieć ukrytych tras i bezpiecznych domów dla abolicjonistów, jest prawdziwą linią kolejową z inżynierami, konduktorami, torami i tunelami. Cora, zniewolona czarnoskóra dziewczyna z Georgii, dołącza do nowo przybyłego Caesara, próbując wydostać się na wolność jednym z pociągów.

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

Kobieta w oknie - 14 maja (Netflix)

Długo oczekiwana adaptacja powieści A.J. Finna, bestsellerowego autora kryminałów. Za film odpowiada Joe Wright, reżyser Czasu mroku i Pokuty. Kobieta w oknie przedstawi historię Anny Fox granej przez Amy Adams, która cierpi na agrofobię. Jako psycholog dziecięcy interesuje się innymi ludźmi, podglądając ich ze swojego mieszkania. Gdy naprzeciwko wprowadza się z pozoru idealna rodzina, Anna zaczyna obserwować ich codzienne życie. Przypadkowo zostaje świadkiem brutalnej zbrodni.

Tlen - 12 maja (Netflix)

Kobieta w oknie to nie jedyna duża filmowa premiera Netflixa w tym tygodniu. Już w środę obejrzymy Tlen, czyli najnowszy film Alexandra Aji, reżysera Piranii 3D oraz Pełzającej śmierci. Tlen opowiada o młodej kobiecie, która nagle budzi się w kapsule kriogenicznej. Nie zna swojej tożsamości, ani jak się znalazła w pułapce. Musi jak najszybciej odzyskać pamięć i znaleźć wyjście z niebezpiecznej sytuacji, zanim zabraknie jej tlenu. W głównej roli zobaczymy Melanie Laurent.

Relikt - 16 maja (HBO GO)

W ubiegłym roku cierpieliśmy na niedobór interesujących horrorów, ale pojawiło się kilka wartych uwagi filmów grozy. Jednym z nich jest Relikt, który opowiada o Ednie, starszej kobiecie, która w niewyjaśniony sposób nagle znika. Jej córka Kay i wnuczka Sam jadą do należącej do rodziny posiadłości, w której mają nadzieję znaleźć wskazówki do odnalezienia seniorki. Na miejscu kobiety odkrywają, że Edna cierpi na szybko postępującą demencję. Gdy Edna nagle powraca do domu, Kay zaczyna coraz bardziej niepokoić się stanem swojej matki. Wkrótce w domu zaczyna dochodzić do paranormalnych wydarzeń.

Pozostałe warte uwagi premiery:

  • Szczygieł - 12 maja (Netflix)
  • Tajemnica Brokeback Mountain - 16 maja (Netflix)
  • Lot 93 - 16 maja (Netflix)
  • Nieśmiertelny - 16 maja (Netflix)
  • Ucieczka z Nowego Jorku - 16 maja (Netflix)
  • R.I.P.D. Agenci z zaświatów - 16 maja (Netflix)
  • Boyhood - 16 maja (Netflix)
  • Terminator 2: Dzień sądu - 16 maja (Netflix)
Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!