Jurassic World Dominion oceniony. Recenzenci zmiażdżyli film (aktualizacja)

Radosław Krajewski
2022/06/09 16:10
1
0

Pojawiły się pierwsze recenzje trzeciej odsłony Jurassic World, które nie wskazują na kolejny kinowy hit.

Aktualizacja: Choć pierwsze recenzje Jurassic World Dominion były mieszane, to po pojawieniu się kolejnych nie ma już żadnych wątpliwości, że to najgorsza odsłona serii. Film w serwisie Rotten Tomatoes ma zaledwie 38% pozytywnych recenzji ze 149 ocen. Średnia nota to 5/10. Jeszcze gorzej wygląda to w przypadku Metacritic, gdzie średnia wynosi zaledwie 38/100 z 48 recenzji. Zarzuty dotyczące trzeciej części Jurassic World są bardzo podobne do tych, które znajdziecie poniżej. Jednak więcej recenzentów zwróciło uwagę na te błędy, dodatkowo dorzucając kiepsko napisany scenariusz, pełen niekonsekwencji i chaosu. Niektórzy krytycy wprost wskazują, że to korporacyjny produkt pozbawiony duszy i własnego stylu.

Oryginalna wiadomość: Już w najbliższy piątek swoją premierę ma Jurassic World Dominion, czyli kolejna odsłona popularnej serii, na którą fani musieli czekać aż cztery lata. W sieci pojawiły się pierwsze recenzje, które tym razem nie zwiastują na tak duży hit, jak pierwsza część. Ale wygląda na to, że nie będzie aż tak źle, jak w przypadku Upadłego królestwa. Jak dotąd opublikowano jedynie 11 recenzji, z czego 73% jest pozytywnych. W serwisie Rotten Tomatoes średnia ocena to zaledwie 5,7/10.

Jurassic World Dominion oceniony. Recenzenci zmiażdżyli film (aktualizacja)

Krytycy nie są zgodnie odnośnie jakości filmu. Opinie są zróżnicowane i niektórym podoba się, jak film korzysta z nostalgii, wykorzystują bohaterów z Jurassic Park. Dla większości to jeden z niepodważalnych plusów filmu i ogromna frajda z ponownego oglądania znanych postaci. Pojawiają się nawet opinie, że to najlepsza część trylogii Jurassic World, gdyż wypełniona jest po brzegi najróżniejszymi dinozaurami, a o to w tej serii właśnie powinno chodzić. Pochwały zbiera również balans między tym co doskonale znane, a zupełnie nowymi pomysłami, które w tym przypadku się sprawdziły.

GramTV przedstawia:

W negatywnych opiniach możemy przeczytać, że film jest zbyt długi i przez to środkowa część historii jest zbyt rozciągnięta i nudna. Pojawiają się również zarzuty o źle wykorzystany fanserwis, szczególnie przy powracających bohaterach. Recenzenci narzekają również na zbyt szybkie tempo akcji, oraz skoncentrowanie zbyt dużej uwagi na dinozaurach, zamiast ludzkich bohaterach. Mimo to uważają, że film jest całkiem solidny, ale daleki od satysfakcjonującej kulminacji całej serii.

W obsadzie powrócą: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Justice Smith, Daniella Pineda, Franklin Webb, Zia Rodriguez, Jake Johnson, Omar Sy i Barry Sembene. W nowe postacie wcielą się: Scott Haze, Dichen Lachman, DeWanda Wise oraz Mamoudou Athie. Pojawią się również bohaterowie z klasycznych części serii, grani przez Sama Neilla, Laurę Dern i Jeffa Goldbluma.

Jurassic World Dominion zadebiutuje w polskich kinach już 10 czerwca 2022 roku.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
09/06/2022 18:07

Krytycy mocno krytykują film? To musi być dobre!