Jurassic Park: Survival pokaże nam nowe miejsca na Isla Nublar. Twórcy dzielą się szczegółami

Patrycja Pietrowska
2024/06/12 11:35
0
0

Protagonistka nie będzie natomiast „ani nadczłowiekiem, ani bohaterką akcji”.

W trakcie ubiegłorocznego The Game Awards otrzymaliśmy kilka ciekawych materiałów związanych z nadchodzącymi grami. Podczas wydarzenia zaprezentowano również pierwszy zwiastun Jurassic Park: Survival – gry akcji FPP od studia Saber Interactive. Teraz deweloperzy postanowili zdradzić nieco więcej szczegółów, skupiając się na Isla Nublar.

Jurassic Park: Survival
Jurassic Park: Survival

Twórcy Jurassic Park: Survival dzielą się nowymi szczegółami na temat gry

Miłośnicy dinozaurów mogą mieć powody do zadowolenia. Niedawno dowiedzieliśmy się, że seria Jurassic World Evolution otrzyma trzecią część, a teraz deweloperzy odpowiedzialni za intrygujące Jurassic Park: Survival dzielą się nowymi szczegółami związanymi z grą. W rozmowie z serwisem IGN twórcy zdradzili między innymi, że na graczy czeka sporo atrakcji.

Akcja przygodowej produkcji FPP rozgrywać się będzie dzień po wydarzeniach z kultowego filmu z 1993 roku. Gracze wcielą się w postać naukowca InGen – Mayę Joshi – która pozostawiona na Isla Nublar musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom czyhającym na wyspie. Jak zapewniają twórcy, zainteresowani będą mieli okazję zwiedzić nie tylko lokacje znane z filmu, ale również zupełnie nowe miejsca, takie jak budynki, w których mogli nocować goście.

Pracowaliśmy ze wszystkimi naszymi partnerami nad tym, jak wyglądałaby wyspa po wydarzeniach z filmu. Obejmuje to obszary, które wszyscy kochamy, takie jak Centrum dla zwiedzających i wybieg T-Rex, ale także to, czego nie widzieliśmy, rzeczy, które nie były częścią wycieczki lub zostały odcięte przez burzę. Ci, którzy byli na wyspie, mieli tam zostać na noc, więc co to oznacza? Co by zobaczyli i gdzie by się zatrzymali, gdyby wszystko poszło zgodnie z planem? Od tego właśnie zaczynamy. Jedno jest pewne – wyspa jest tak samo częścią historii, jak bohaterowie i dinozaury. – przekazuje przedstawiciel Saber Interactive.

GramTV przedstawia:

Deweloperzy odnieśli się również do aspektu związanego z eksploracją Isla Nublar. Wyspa ma być zróżnicowana pod względem terenu, a gracze będą musieli nawet zaplanować wybrane trasy z wyprzedzeniem. Ponadto, według twórców Maya nie jest „ani nadczłowiekiem, ani bohaterką akcji”, a „za każdym rogiem czekają na nią realne zagrożenia”.

Wyspa jest pełna różnych rodzajów terenu, z których wiele stanowi spore wyzwanie. Gracz będzie musiał zachować ostrożność i w niektórych przypadkach planować trasy z wyprzedzeniem. Będą też momenty, w których gracz będzie musiał bardzo ostrożnie poruszać się po środowisku, aby nie zwracać na siebie uwagi niektórych drapieżników. Maya, główna bohaterka, nie jest ani nadczłowiekiem, ani bohaterką akcji. Za każdym rogiem czyhają na nią realne zagrożenia. – wyjaśniają twórcy.

Na zakończenie przypomnijmy, że Jurassic Park: Survival zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Data premiery produkcji pozostaje na ten moment tajemnicą.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!