Joker 2 z dwukrotnie większym budżetem. Ile zarobią Joaquin Phoenix i Lady Gaga?

Radosław Krajewski
2022/08/12 11:40

Poznaliśmy nowe informacje o musicalowej stronie filmu.

Coraz więcej informacji pojawia się o Joker: Folie à Deux, czyli kontynuacji wielkiego hitu Warner Bros. z 2019 roku. Produkcja z DC Comics niedawno zyskała oficjalną datę premiery, jak również potwierdzono, że kolejna osoba z obsady powróci do swojej roli w drugim filmie. Pomimo wielu zawirowań w wytwórni, Joker 2 już powstaje i studio mocno liczy na kolejny komercyjny sukces. Dlatego budżet wzrósł dwukrotnie i druga część zostanie nakręcona za 150 milionów dolarów.

Joker 2 z dwukrotnie większym budżetem. Ile zarobią Joaquin Phoenix i Lady Gaga?

Przypomnijmy, że pierwszy Joker kosztował około 70 mln dolarów, ale tylko część tej kwoty wyłożyło Warner Bros., które podzieliło się kosztami z Village Roadshow Pictures oraz Bron Creative. Z podanych 150 mln dolarów po 20 mln USD przypada na gaże dla reżysera Todda Phillipsa oraz gwiazdę widowiska, Joaquina Phoenixa. Lady Gaga zadowoliła się wypłatą rzędu 10 mln dolarów.

Joker 2 niczym Narodziny gwiazdy

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że Joker: Folie à Deux będzie musicalem. Według najnowszego raportu wyższy budżet filmu był potrzebny, aby nakręcić skomplikowane sekwencje musicalowe. Joker 2 ma jednak bardziej przypominać Narodziny gwiazdy w reżyserii Bradleya Coopera (który był producentem pierwszej części filmu), niż takie produkcje jak In the Heights.

GramTV przedstawia:

Poinformowano również, że kontynuacja Batmana nie otrzymała jeszcze od studia zielonego światła. Jest to jednak kwestią czasu, aż Warner Bros. oficjalnie zapowie drugą część. Matt Reeves pracuje już nad scenariuszem i nic nie wskazuje na to, że jego praca trafi do kosza. Tym bardziej że serial o Pingwinie wciąż powstaje i ma stanowić rozszerzenie uniwersum Batmana granego przez Roberta Pattinsona.

W Joker: Folie à Deux ponownie zobaczymy Joaquina Phoenixa jako Księcia Zbrodni. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w grudniu bieżącego roku. Na premierę będziemy musieli poczekać do 4 października 2024 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!