Jeśli lubicie piłkę nożną i macie dość klasycznych gier to może pora na Despelote?

Krzysztof Żołyński
2023/05/18 14:00
0
0

Panic i Sony zaprezentowały zwiastun wyjątkowej gry piłkarskiej Despelote.

Panic, czyli studio stojące za Firewatch i Untitled Goose Game, wyda w przyszłym roku wyjątkowy tytuł piłkarski na PlayStation 5. Gra nosi tytuł Despelote i opowie o dzieciństwie oraz ulubionym sporcie świata. Jej akcja toczy się w Ekwadorze w 2001 roku.

Jeśli lubicie piłkę nożną i macie dość klasycznych gier to może pora na Despelote?

Rozgrywka obejmuje zwiedzanie miasta Quito, grę w piłkę nożną i angażowanie się w „zabawne, zabawne interakcje” z różnymi mieszkańcami miasta. Oferuje perspektywę pierwszej osoby i bardzo unikalny styl graficzny.

Zwiastun wyjątkowej gry piłkarskiej Despelote

Panic przekonuje, że inspiracją dla tej gry jest dzieciństwo głównego współtwórcy, Juliána Cordero i dlatego zdecydowano się na nagrania głosowe w języku hiszpańskim z opcją zlokalizowanych napisów. Znaczna część dialogów została nagrana na ulicach Ekwadoru, aby nadać zabawie więcej realizmu. To samo dotyczy miejskiego zgiełku i dźwięków otoczenia.

GramTV przedstawia:

Warto dodać, że jest to przede wszystkim tytuł narracyjny, a nie gra sportowa. Nie ma co w związku z tym oczekiwać zabawy symulacyjnej, takiej jak w FIFA. Jest za to mnóstwo okazji do kopania, podawania i dryblowania, jednak podczas zwiedzania miasta gracz ma „zanurzyć się w lokalnej kulturze”.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!