Japonia wydała zgodę na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Mikołaj Ciesielski
2023/03/28 13:15

Japoński organ regulacyjny uważa, że transakcja nie wpłynie na stan konkurencyjności na rynku.

W zeszłym tygodniu CMA wydało nowy raport w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, który wskazuje, że brytyjski organ regulacyjny wkrótce ostatecznie zgodzi się na wspomnianą transakcji. Gigant z Redmond zrobił w międzyczasie kolejny krok do sfinalizowania zakupu Activision Blizzard. Zgodę na przejęcie wydali bowiem japońscy urzędnicy.

Japonia wydała zgodę na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Japoński organ regulacyjny zgadza się na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Organ JFTC (z ang. Japan Fair Trade Commission) wydał dzisiaj opinię, w której poinformowano, że przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft nie powinno wpłynąć na stan konkurencyjności na japońskim rynku. Oznacza to, że japońscy urzędnicy nie widzą przeszkód w sfinalizowaniu wspomnianej transakcji.

Japoński organ regulacyjny opublikował również specjalny 43-stronnicowy dokument, w którym argumentuje swoją decyzję. Warto dodać, że wcześniej zgodę na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft wydała m.in. Brazylia, Serbia czy też Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Jak wspomnieliśmy na początku wiadomości, zgody na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft wciąż nie wydało CMA, które ostateczną decyzję w sprawie ma podjąć 26 kwietnia 2023 roku. Transakcja nadal analizowana jest również przez Komisję Europejską – której opinię mamy poznać 22 maja 2023 roku – oraz przez amerykańskie FTC.

GramTV przedstawia:

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!