James Cameron już zarobił majątek na Avatarze 2. A na tym nie koniec

Radosław Krajewski
2023/02/14 13:00
1
0

Reżyser może zarobić jeszcze więcej na drugiej części Avatara.

Od prawie dwóch miesięcy Avatar: Istota wody króluje w kinach na całym świecie. Widzowie wciąż chcą obejrzeć ten film na dużym ekranie, dzięki czemu produkcja zarobiła już 2,214 mln dolarów na całym świecie, stając się czwartym najbardziej dochodowym filmem wszech czasów. Można było więc oczekiwać, że James Cameron zostanie odpowiednio wynagrodzony przez Disneya. I zgodnie z najnowszymi danymi przedstawionymi przez Forbesa, reżyser nie może narzekać na niskie wynagrodzenie.

James Cameron już zarobił majątek na Avatarze 2. A na tym nie koniec

James Cameron zarobił już prawie 100 mln dolarów na Avatarze 2

Forbes przedstawił listę dziesięciu najlepiej opłacanych osób z branży rozrywkowej. James Cameron znalazł się na ósmym miejscu z 95 mln dolarów zarobionymi w 2022 roku. Filmowiec może jeszcze liczyć na premie za przekroczenie określonych progów finansowych Avatara: Istoty wody. Szczegóły nie są znane, ale reżyser z pewnością otrzyma dodatkowe pieniądze od wytwórni, tym bardziej że druga część Avatara nie zbliża się jeszcze do końca swojego pobytu w kinie.

GramTV przedstawia:

Cameron stał się w tej chwili najlepiej opłacanym reżyserem w Hollywood. Ten stan może utrzymywać się jeszcze przez kilka najbliższych lat ze względu na premiery kilku kolejnych odsłon serii Avatar. Według niedawnych doniesień w trzeciej części poznamy kolejne, tym razem wulkaniczne plemię Na’vi. Z kolei w piątej części Cameron planuje zabrać bohaterów, jak również widzów, na zniszczoną Ziemię.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
14/02/2023 15:31

Czyli od newsów ile ten średni film musi zarobić przeszliśmy do newsów ile ten średni film zarobił a teraz mamy newsy ile Cameron zarobił.

Eh... nic tylko o kasie się mówi w związku z tym filmem.