Jaka jest przyszłość Nier: Automata? Wszystko zależy od tego, ile pożyje twórca gry

Krzysztof Żołyński
2023/11/20 19:00
1
0

Nier: Automata będzie ukazywał się tak długo, jak długo żyć będzie jego twórca Yoko Taro.

Jeśli zastanawialiście się nad losami Nier: Automata, to już teraz wiadomo, że żywotność tej produkcji jest zależna wprost od zdrowia i kondycji jego twórcy, czyli Yoko Taro. Tak przynamniej obwieścił producent serii NieR, Yosuke Saito.

Jaka jest przyszłość Nier: Automata? Wszystko zależy od tego, ile pożyje twórca gry

Dopóki żyje Yoko Taro, będą wydawane nowe odsłony serii NieR

Jednak wygląda na to, że nie nastąpi to szybko, ponieważ Yoko Taro jest obecnie zajęty pracą nad projektem niezależnym od serii NieR. Jak zapowiedzieli zgodnie obaj panowie, szczegóły tajemniczej gry powinniśmy poznać już w przyszłym roku.

Yosuke Saito ze Square Enix oraz producent serii NieR, Yoko Taro zawitali niedawno na targi G-STAR 2023, które rozpoczęły się 11 listopada w Osace. Z widowni padło pytanie, czy uda się powtórzyć sukces pierwszej gry. Przypomnijmy, że gra sprzedała się na całym świecie w liczbie 2,750 mln sztuk.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

W odpowiedzi Saito stwierdził, że kluczem do sukcesu był „dobrze zbalansowany zespół”, który dzięki swojej wielkiej wiedzy i kreatywności, był w stanie podołać temu ambitnemu zadaniu. Jeśli więc znowu przy pracy spotkają się podobnie entuzjastycznie nastawieni ludzie, to powtórka jest możliwa.

Na koniec Saito potwierdził, że seria NieR będzie wydawana za życia Taro, bo tylko on jest w stanie sprawić, że może powstać coś intrygującego. Dlatego życzmy mu długich lat życia, żeby zdążył wcielić swoje wizje w życie.

Komentarze
1
Takeya
Gramowicz
21/11/2023 10:20

Za przeproszeniem - gościu wydał 2 bardzo dobre gry i 1 gachę. Ostatnia istotna gra wyszła w 2017 roku, kolejnej nie ma nawet w planach - czym się on właściwie chwali?

A co do aktualnego projektu - marzy mi się remake Drakengarda. Gra na PS2 jest dziś praktycznie niegrywalna, ale fabularnie stoi na poziomie serii NieR.