Ja, Inkwizytor znalazł wydawcę o „globalnym zasięgu”. Premiera w przyszłym roku

Mikołaj Ciesielski
2022/08/03 14:05

The Dust przedstawiło szczegóły umowy z firmą Kalypso Media Group.

Ja, Inkwizytor znalazł wydawcę o „globalnym zasięgu”. Premiera w przyszłym roku

Pod koniec maja bieżącego roku mieliśmy okazję zobaczyć pierwsze fragmenty rozgrywki z Ja, Inkwizytor – nowej gry wideo na podstawie „Cyklu Inkwizytorskiego” autorstwa Jacka Piekary. Tymczasem deweloperzy ze studia The Dust, odpowiedzialnego za wspomnianą produkcję, poinformowali, że tytuł ukaże się na rynku dzięki wsparciu wydawcy o „globalnym zasięgu”. Twórcy podzielili się również szczegółami umowy.

Kalypso Media Group wydawcą gry Ja, Inkwizytor

Zgodnie z przekazanymi informacjami, wydawcą gry na podstawie „Cyklu Inkwizytorskiego” Jacka Piekary została firma Kalypso Media Group, która w swoim portfolio ma m.in. takie serie jak Tropico czy Dungeons. Dzięki zawartej umowie studio The Dust otrzyma 1,55 mln euro „bezzwrotnego wkładu produkcyjnego”, który ma być wypłacany w częściach „po osiągnięciu kolejnych kamieni milowych”. To jednak nie koniec.

Dowiadujemy się również, że Kalypso przeznaczy dodatkowo około 600 tysięcy euro na działania marketingowe i promocyjne, a także 275 tysięcy euro na lokalizacje oraz działania QA. W umowie zastrzeżono jednak, że kwoty te mogą ulec zmianie w trakcie produkcji. The Dust pozostanie „wyłącznym właścicielem praw do własności intelektualnej gry”. Firma Kalypso otrzyma natomiast pierwszeństwo do wydania ewentualnej kontynuacji gry Ja, Inkwizytor.

Deweloperzy oraz wydawca zakładają, że gra Ja, Inkwizytor zadebiutuje jednocześnie na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S w drugiej połowie 2023 roku.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Sanders-sama
Gramowicz
03/08/2022 16:48

Patrzac na poziom wykonania, to wydawca idealny im sie trafil.

dariuszp
Gramowicz
03/08/2022 15:30

Przypomina mi to trochę czasy startu CDPR i Wiedźmina. Gra też wygląda jak Wiedźmin 1 z 2007. Co ma sens biorąc pod uwagę że to chyba ich pierwsza gra i mają mały budżet.

Wypada tylko życzyć powodzenia.