Gwiazda Czarnej Pantery 2 oskarżona o napaść seksualną. Marvel ma kolejny problem

Radosław Krajewski
2023/06/11 11:20
2
0

MCU może stracić kolejnego aktora.

Sprawa Jonathana Majorsa, który pod koniec marca został aresztowany pod zarzutem pobicia kobiety, wciąż nie została rozwiązana, a Marvel właśnie musi martwić się o kolejną swoją gwiazdę. Tenoch Huerta, który w Czarnej Panterze: Wakanda w moim sercu wcielił się w Namora, został oskarżony o napaść seksualną za pośrednictwem mediów społecznościowych przez saksofonistkę Maríę Elenę Ríos.

Gwiazda Czarnej Pantery 2 oskarżona o napaść seksualną. Marvel ma kolejny problem

Tenoch Huerta oskarżony o przemoc seksualną

W poście Rios publicznie oskarżyła Huertę o bycie „gwałcicielem” i „seksualnym drapieżnikiem”. Kobieta najpierw oskarżyła organizację Poder Pietro, która zajmuje się zwalczaniem rasizmu w Meksyku, o opublikowanie odcinka podcastu bez jej zgody, ponieważ Rios nie otrzymała za swój udział żadnego wynagrodzenia. Następnie zarzuciła organizacji chronienie Huerty, który jest jej członkiem i wyciszanie sprawy oskarżeń, aby „uniknąć skandalu związanego z filmem Marvela”. Członkowie Poder Pietro próbowali ją uciszyć, a do jednej z prób doszło podczas jej koncertów

Rios kontynuowała swoje oskarżenia w kolejnych postach, twierdząc, że Huerta „nadużywał swojej władzy” i wie o seksualnym wykorzystaniu kilku ofiar. Przyznała, że gwiazda Czarnej Pantery: Wakanda w moim sercu ma „czarujący wygląd” i jest narcyzem. Jak na razie nie wiadomo, czy Rios złoży oficjalny pozew do sądu. Przedstawiciele Tenoha Huerty nie odnieśli się do tych oskarżeń.

GramTV przedstawia:

Zarzuty skomentowała organizacja Poder Pietro, która wyjaśniła, że odcinek podcastu, za który Rios nie otrzymała zapłaty, nie został przez nich wyprodukowany. Stwierdzili, że jedynie polecili ten materiał, co robią każdego dnia w mediach społecznościowych.

Jak pamiętamy z filmu, Marvel prawdopodobnie planował powrót Namora w jednym z kolejnych produkcji z uniwersum. Swego czasu pojawiły się nawet plotki, że król Talokanu mógłby otrzymać swoją własną produkcję. Jeżeli jednak dojdzie do kolejnego procesu z gwiazdą MCU, Marvel może zdecydować się na obsadzenie nowego aktora w tej roli albo całkowite zrezygnowanie z Namora w obecnych planach rozwoju uniwersum.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
2
Ava Ax
Gramowicz
12/06/2023 01:06

Mają problem? W normalnym, nie komunistycznym, świecie poczekano by na wyrok sądu. Obecnie, jak to w komuniźmie, wydaje się wyroki bez udziału sądu...

wolff01
Gramowicz
11/06/2023 12:25

To piękne jak ta "dywersyfikacja" i polityczna poprawność odbija się Disneyowi czkawką.