Guy Ritchie pozwany za przywłaszczenie historii, wykorzystanej w Dżentelmenach

Krzysztof Żołyński
2023/08/10 20:00
2
0

Mickey de Hara, który jest pisarzem i przyjacielem Guya Ritchiego, składa pozew przeciwko reżyserowi za rzekomą kradzież jego historii do filmu Dżentelmeni z 2019 roku.

Pierwotnie scenariusz Dżentelmenów miał być kontynuacją filmu RocknRolla Guya Ritchiego z 2008 roku. W tym ostatnim wystąpili Gerard Butler i Idris Elba jako drobni londyńscy gangsterzy, którzy zostają złapani przez rosyjską mafię.

Guy Ritchie pozwany za przywłaszczenie historii, wykorzystanej w Dżentelmenach

Guy Ritchie zatrudnił Mickeya de Harę, aby pomógł mu napisać kontynuację RocknRolla, płacąc mu 32 tys. dolarów. Reżyser zdecydował się wtedy zrezygnować z kontynuacji RocknRolla, ponieważ czuł, że era filmów gangsterskich się skończyła. Zamiast tego rzekomo wziął elementy fabularne ze scenariusza i połączył je z prawdziwymi wydarzeniami z życia de Hary, aby stworzyć komedię kryminalną Dżentelmeni.

Recenzja filmu Dżentelmeni. Klasyczne, męskie gangsterstwo

GramTV przedstawia:

W Dżentelmenach występują między innymi Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Jeremy Strong i Colin Farrell. Z pewnością ma podobny klimat do RocknRolla, ale trudno tego uniknąć, kiedy za scenariusz i reżyserię odpowiada ta sama osoba.

Guy Ritchi pozwany za rzekome przywłaszczenie historii do filmu Dżentelmeni

Mickey de Hara złożył pozew przeciwko Guyowi Richiemu kilka miesięcy temu, wskazując, że film bazuje na jego życiu oraz scenariuszu, który pomagał pisać. Na początku tego tygodnia Guy Ritchie złożył wyjaśnienia, zaprzeczając, jakoby pomysł na Dżentelmenów został skradziony. W międzyczasie trwają negocjacje i obie strony próbują dojść do porozumienia, bez zasiadania na sądowej ławie.

Wszystko to dzieje się na krótko przed pojawieniem się serialu Dżentelmeni w serwisie Netflix pod koniec tego roku lub na początku 2024 roku. Nowy serial będzie śledził losy Eddiego Halsteada (w tej roli Theo James), który dziedziczy majątek po ojcu, który znajduje się na szczycie domu Mickeya Pearsona. imperium chwastów. Guy Ritchie produkuje nowy serial telewizyjny ze swoją firmą produkcyjną Toff Guy Films i wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki.

Komentarze
2
beetleman1234
Gramowicz
11/08/2023 08:13
Yarod napisał:

"Przyjaciel" taki...

PS. strasznie żałuję, że Ritche nie zrobił Rock'n'Rolla 2 - IMHO jeden z najlepszych jego filmów, zaraz po "Snatch"

Już zapomniałem o czym w ogóle był Rock'n'Rolla, chyba sobie przypomnę, dzięki za zachętę

Yarod
Gramowicz
10/08/2023 21:31

"Przyjaciel" taki...

PS. strasznie żałuję, że Ritche nie zrobił Rock'n'Rolla 2 - IMHO jeden z najlepszych jego filmów, zaraz po "Snatch"