GTA 5 z datą premiery na PS5 i Xbox Series X/S. Znamy szczegóły nowych wersji

Mikołaj Ciesielski
2022/02/04 17:25

Posiadacze najnowszych konsol Sony i Microsoftu będą mogli cieszyć się m.in. ray tracingiem.

GTA 5 z datą premiery na PS5 i Xbox Series X/S. Znamy szczegóły nowych wersji

Oficjalne potwierdzenie prac nad Grand Theft Auto VI to nie jedyna niespodzianka dla fanów serii, jaką na dziś przygotował Rockstar. Studio ujawniło bowiem dokładną datę premiery Grand Theft Auto V na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Okazuje się, że odświeżone wydanie wspomnianej produkcji zadebiutuje na najnowszych sprzętach Sony i Microsoftu dokładnie 15 marca. Twórcy ujawnili też szczegóły next-genowych wersji.

Grand Theft Auto V i GTA Online na PlayStation 5 i Xbox Series X/S oferują nowe tryby graficzne z rozdzielczością do 4K, do 60 klatek na sekundę, ulepszene tekstury i odległości rysowania, opcje HDR i ray tracing, a także […] szybsze czasy wczytywania, wciągający dźwięk 3D oraz unikalne funkcje danej platformy takie jak haptyczne wibracje i wiele więcej” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez deweloperów.

Gracze bez najmniejszych problemów przeniosą również swoje postępy z GTA 5 i GTA Online z konsole PlayStation 4 na PlayStation 5 i Xbox One na Xbox Series X/S. Ponadto 15 marca na rynku zadebiutuje samodzielna wersja GTA Online, która przez pierwsze trzy miesiące dostępna będzie za darmo dla wszystkich użytkowników PS5.

Na koniec przypomnijmy, że Grand Theft Auto V zadebiutowało na rynku we wrześniu 2013 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Rok później w listopadzie produkcja studia Rockstar doczekała się wydania na PlayStation 4 i Xbox One, a w kwietniu 2015 roku tytuł pojawił się także na komputerach osobistych.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!