Walka o przetrwanie na planszy. Zaprezentowano Green Hell: The Board Game

Mikołaj Ciesielski
2021/04/28 21:00
0
0

Wkrótce rozpocznie się zbiórka na planszową adaptację gry studia Creepy Jar.

Walka o przetrwanie na planszy. Zaprezentowano Green Hell: The Board Game

Niemałą niespodziankę sprawiło dziś studio Creepy Jar oraz Galaktus Games. Okazuje się, że wszyscy miłośnicy survivalowego Green Hell będą mogli wyruszyć wkrótce na kolejną wyprawę do amazońskiej dżungli. Tym razem śmiałkowie będą walczyć o przetrwanie nie na ekranie monitora lub telewizora, a na planszy. Wszystko to za sprawą planszówki Green Hell: The Board Game, którą zaprezentowały dziś wspomniane firmy.

Wspomniany tytuł będzie survivalową, kooperacyjną grą planszową, która zaoferuje graczom „wysoki poziom nieprzewidywalności rozgrywki” za sprawą innowacyjnego systemu tworzenia rozrastającej się dżungli, który będzie oparty o modułową, na pół losową konfigurację mapy. Uczestnicy zabawy wcielą się w członków ekipy poszukiwawczo-ratowniczej, której zadaniem jest odnalezienie Jake’a Higginsa, głównego bohatera gry Green Hell.

Mocno wierzymy, że adaptacje gier planszowych nie powinny być postrzegane jedynie jako merch do oryginalnego tytułu, na którym się opierają. Dlatego właśnie Green Hell: The Board Game nie jest kontynuacją historii Jake'a, ale fabularnie służy jako dodatek uzupełniający jego losy. Coś w rodzaju drugiej strony płyty. W grze planszowej poruszamy wszystkie wątki fabularne z oryginalnej gry, ale pokazujemy je z nieznanej dotąd perspektywy” – mówi Jan Wyspiański z Galaktus Games.

W rozgrywce udział weźmie maksymalnie czterech graczy. Użytkownicy będą mogli wcielić się w Eksperta Survivalu, Medyka, Przewodnika oraz Naukowca. Każda postać będzie posiadać określony zestaw umiejętności i jedynie dobra współpraca z pozostałymi uczestnikami zabawy pozwoli graczom odnieść sukces. W najbliższych miesiącach na platformie Kickstarter ma rozpocząć się zbiórka crowdfundingowa na grę Green Hell: The Board Game. Firma Galaktus Games nie ujawniła jednak dokładnej daty rozpoczęcia kampanii, dlatego zainteresowanych zachęcamy do śledzenia projektu bezpośrednio na stronie wspomnianej platformy. Tymczasem rzućcie okiem na materiał wideo, prezentujący planszową adaptację gry Green Hell.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!