GTA: The Trilogy wycofane ze sprzedaży na PC. Robi się (nie)ciekawie

Maria Wawrzyniak
2021/11/12 16:00
5
1

Od wczoraj użytkownicy komputerów osobistych nie mogą zakupić gry GTA: The Trilogy – Definitive Edition. Rockstar Games próbuje rozwiązać problem.

Jak podaje między innymi serwis Games Radar, gra Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition została wycofana ze sprzedaży na komputerach osobistych. Powodem podjęcia tej kontrowersyjnej decyzji okazały się problemy z klientem Rockstar Launcher. Szybko jednak wyszło na jaw, iż nie jest to jedyny czynnik; zdaniem osoby zajmującej się grzebaniem w plikach różnorakich gier (Vadim M) kod produkcji ma zawierać niezabezpieczoną wersję pliku main.scm, który z kolei zawiera wszystkie skrypty z GTA III, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas. Jak tłumaczy użytkownik, jest to kardynalny błąd popełniony przez studio.GTA: The Trilogy wycofane ze sprzedaży na PC. Robi się (nie)ciekawie

Wczytywanie ramki mediów.

W kodzie znaleziono sporo ciekawych (i dość zabawnych) smaczków – przykłady udostępnione przez Vadima znajdziecie poniżej. Oprócz tego gracze odkryli, że choć wszystkie utwory z każdej części zestawu są dostępne w grze, tak zostały po prostu wyłączone. Rockstar Games poinformowało, że zdaje sobie sprawę z niedogodności, jakie wiążą się z niedostępnością kolekcji w sklepie na PC i zapewnili, iż pracują nad rozwiązaniem wszelkich problemów. Wpisy znajdziecie tutaj i tutaj.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition zadebiutowało na rynku 11 listopada bieżącego roku w wersji cyfrowej na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Nieco później, bo 7 grudnia, ukaże się wydanie pudełkowe, dostępne wyłącznie na konsolach.

Komentarze
5
prostik
Gramowicz
13/11/2021 10:47

No proszę, poszło jeszcze szybciej niż w przypadku Cyberpunka :)

A tak sie wszyscy śmiali i zarzekali że Rockstar pokaże Cdprojektowi jak się robi gry :DD

Karanthir666
Gramowicz
12/11/2021 22:55

Teraz po obejrzeniu polskich gameplayów, wiem, że nie zagram. Polskie wersje GTA opierają w głównej mierze na spolszczeniach Cenegi. Także podziękuję za taką fuszerkę.

Pajonk78
Gramowicz
12/11/2021 18:23

Ja tam się cieszę: od pierwszych przecieków do oficjalnych informacji czułem, że to nie ma szans zaistnieć bez problemów. :D
Trwa Wczytywanie