Wiedźmin: Stary Świat i szczegóły na temat drugiego, dobrze znanego potwora

Mikołaj Ciesielski
2021/03/17 12:20

Otrzymaliśmy kolejne informacje o planszowym Wiedźminie.

Wiedźmin: Stary Świat i szczegóły na temat drugiego, dobrze znanego potwora

Po prezentacji wszystkich wiedźmińskich szkół, które znajdą się w grze planszowej Wiedźmin: Stary Świat, wydawnictwo Go on Board zaczęło przybliżać szczegóły na temat potworów. Na pierwszy ogień poszedł leszy, o którym pisaliśmy kilka dni temu, natomiast wczoraj przedstawiono nam figurkę i informacje dotyczące kolejnego, dobrze znanego monstrum – biesa.

Nie patrzcie w trzecie oko biesa, jeśli Wam życie miłe! Owszem, szarża potężnego cielska może budzić strach, jednak prawdziwą grozę w sercach sieje ich zdolność hipnozy. Mawiają, że gdy raz spojrzysz w trzecie oko bestii, aż do śmierci nie ujrzysz już niczego innego. „Aż do śmierci” w tym wypadku to mniej więcej „nie dłużej niż dwa uderzenia serca”. Sądzicie, że oparlibyście się pokusie spojrzenie Biesowi prosto w oczy?” – czytamy w opisie udostępnionym przez wydawnictwo Go on Board.

Oprócz powyższych informacji opublikowano również figurkę przedstawiającą wspomnianego potwora, a także jego kartę. Podobnie jak w przypadku leszego, tak i tym razem mamy do czynienia z klimatyczną ilustracją, a sama statuetka jest bogata w szczegóły. Gracze, którzy uwielbiają malować tego typu komponenty, będą mieli przy planszowym Wiedźminie spore pole do popisu.

Przypomnijmy, że Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa dla od 2 do 5 graczy. Podczas zabawy uczestnicy będą przemierzać rozległą mapę i wykonywać interesujące oraz intrygujące zadania. Kampania crowdfundingowa rozpocznie się już w maju na platformie zagramw.to oraz na Kickstarterze. Premiera gry jest zaplanowana na kwiecień 2022 roku.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!