Wiedźmin: Stary Świat otrzyma jeszcze jeden dodatek. Na planszę wkroczą Magowie

Mikołaj Ciesielski
2021/06/02 09:35

Poznaliśmy cenę oraz zawartość kolejnego rozszerzenia do planszowego Wiedźmina.

Wiedźmin: Stary Świat otrzyma jeszcze jeden dodatek. Na planszę wkroczą Magowie

Jeszcze przed startem kampanii crowdfundingowej poinformowano, że gra planszowa Wiedźmin Stary: Świat otrzyma tryb solo oraz kooperacyjny dodatek Dziki Gon. Zbiórka odniosła ogromny sukces, a w chwili pisania tej wiadomości na planszowego Wiedźmina zebrano ponad 3 miliony złotych na platformie zagramw.to i przeszło 15,5 miliona złotych na Kickstarterze. Wspierający cały czas odblokowują kolejne cele, a twórcy poinformowali wczoraj, że gra otrzyma jeszcze jedno rozszerzenie, dzięki któremu gracze będą mogli wcielić się w Magów.

Dodatek Magowie wprowadza do gry 4 nowe postaci wraz ze wszystkimi komponentami potrzebnymi do rozgrywki. Mimo że magowie różnią się od wiedźminów, jest możliwe, by – z zaledwie kilkoma małymi zmianami – dodać ich jako równorzędne, ale zupełnie unikalne grywalne postaci. W ten sposób będziecie mogli zagrać wiedźminami, magami lub jednymi i drugimi w czasie jednej partii!” – czytamy na stronie kampanii na platformie zagramw.to

Rozszerzenie wyceniono na 165 zł, a w pudełku znajdziemy 4 figurki magów, 4 planszetki graczy, 4 znaczniki magów, 16 kart trofeów, 24 drewniane znaczniki, 120 kart akcji, 4 znaczniki specjalności oraz dodatkową planszę. Szczegóły na temat dodatku, w tym opis postaci, ich umiejętności oraz dodatkowych kart, znajdziecie na stronie kampanii pod tym adresem.

Na koniec przypomnijmy, że Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa dla od 1 do 5 graczy. Podczas zabawy uczestnicy będą przemierzać rozległą mapę, wykonywać intrygujące zadania, polować na potwory, a także toczyć pojedynki z innymi wiedźminami. Premiera gry jest zaplanowana na czerwiec 2022 roku. Zainteresowanych zapraszamy również do obejrzenia pełnej 3-osobowej rozgrywki, prezentującej przebieg gry oraz najważniejsze mechaniki.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!