Wiedźmin: Stary Świat otrzyma tryb solo oraz kooperacyjny dodatek Dziki Gon

Mikołaj Ciesielski
2021/05/06 08:55

Jeszcze przed startem kampanii crowdfundingowej planszowy Wiedźmin rozrasta się o dodatkowe elementy.

Wiedźmin: Stary Świat otrzyma tryb solo oraz kooperacyjny dodatek Dziki Gon

Zaledwie dwa dni temu dowiedzieliśmy się, kiedy rozpocznie się kampania crowdfundingowa gry planszowej Wiedźmin: Stary Świat, a wczoraj otrzymaliśmy kolejne dobre informacje, które powinny ucieszyć przede wszystkim samotnych graczy. Okazuje się, że planszowy Wiedźmin otrzyma tryb solo, o który wiele osób pytało niemal od momentu zapowiedzi gry. To jednak nie koniec niespodzianek, ponieważ Wiedźmin: Stary Świat doczeka się także rozszerzenia zatytułowanego „Dziki Gon, który zaoferuje nie tylko tryb solo, ale także możliwość zabawy w kooperacji z innymi graczami.

Na kanale Go on Board w serwisie YouTube pojawił się materiał wideo, w którym autor gry, Łukasz Woźniak, przybliża szczegóły wspomnianych nowości. W trybie solo gracze będą musieli w określonym czasie zapolować na konkretną liczbę potworów, a także rozwinąć swojego wiedźmina do danego poziomu. Twórca podkreśla, że wariant solo był testowany przez jakiś czas i wszyscy są zadowoleni z tego, jak działa.

Przejdźmy teraz do rozszerzenia „Dziki Gon”. Jak wspomnieliśmy wyżej, dodatek ten zmusi graczy do współpracy, dzięki której będą w stanie pokonać Dziki Gon. Aby odnieść sukces, użytkownicy będą wspólnie decydować, na które potwory ma zapolować dany gracz. Uczestnicy zabawy będą mogli również wzajemnie sobie pomagać i razem podejmować różnego rodzaju decyzje. Ostatecznie naszych wiedźminów czeka walka z Eredinem. Dodatek również będzie posiadać tryb solo, gdzie jeden gracz zmierzy się ze wszystkimi wyzwaniami w pojedynkę.

Po premierze gry Wiedźmin: Stary Świat dodatek „Dziki Gon” będzie sprzedawany oddzielnie. Jeśli jednak zdecydujecie się na zakup gry w wersji podstawowej lub deluxe w trakcie trwania kampanii, która w naszym kraju odbędzie się na platformie zagramw.to, to w pakiecie otrzymacie również wspomniane rozszerzenie.

Na koniec przypomnijmy, że Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa dla od 1 (jak się wczoraj okazało) do 5 graczy. Podczas zabawy uczestnicy będą przemierzać rozległą mapę, wykonywać intrygujące zadania, polować na potwory, a także toczyć pojedynki z innymi wiedźminami. Premiera gry jest zaplanowana na kwiecień 2022 roku. Zapraszamy również do wywiadu z twórcą tytułu – Łukaszem „Wookiem” Woźniakiem.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!