God of War Ragnarok: Valhalla w szczegółach. Darmowy dodatek to epilog przygód Kratosa

Radosław Krajewski
2023/12/08 11:40
0
0

Sony Santa Monica ujawniło szczegóły nadchodzącego bezpłatnego rozszerzenia do God of War Ragnarok.

Jedną z największych niespodzianek tegorocznego The Game Awards była zapowiedź darmowego dodatku do God of War Ragnarok. Bezpłatne DLC zostanie udostępnione graczom już 12 grudnia. Po prezentacji rozszerzania studio Sony Santa Monica przedstawiło szczegóły nadchodzącego epilogu przygód Kratosa. Deweloperzy chcą zapewnić historię, w której doświadczymy „głęboko osobistej i refleksyjnej podróży”.

God of War Ragnarok: Valhalla w szczegółach. Darmowy dodatek to epilog przygód Kratosa

God of War Ragnarok: Valhalla – darmowy dodatek w szczegółach

Akcja God of War Ragnarok: Valhalla rozgrywa się po decydującej bitwie po odejściu Odyna i Atreusa. Kratos widzi dal siebie ścieżkę, o której nigdy wcześniej nie myślał, że będzie dla niego dostępna. Bohater udaje się na wybrzeże Walhalli w towarzystwie jego wiernego kompana, Mimira. Kratos wchodzi w nieznane głębiny krainy umarłych, aby pokonać wewnętrze próby i stawić czoła echom swojej przeszłości.

Tym razem God of War Ragnarok jeszcze mocniej postawi na elementy roguelite’owe. Twórcy obiecują, że każda kolejna próba wykonana w Walhalli zachęci do opanowania nowego aspektu arsenału Kratosa.

Zespół Santa Monica Studio postawił sobie wyzwanie, aby stworzyć coś innego niż wszystko, co robiliśmy wcześniej w historii God of War. God of War Ragnarok: Valhalla celebruje walkę, którą znasz i kochasz z podstawowej gry i łączy ją ze świeżymi, eksperymentalnymi elementami inspirowanymi gatunkiem roguelite. Każda próba w Walhalli zachęci Cię do opanowania różnych aspektów arsenału Kratosa, gdy po drodze będziesz stawiać czoła nowym kombinacjom wrogów i pewnym niespodziankom!

GramTV przedstawia:

W Walhalli porażka nie będzie oznaczała końca. Gdy Kratos polegnie w walce, przebudzi się pod drzwiami ostatniego podejmowanego wyzwania, gotowy na kolejną próbę. Im więcej wyzwań zostanie ukończonych, tym więcej zasobów będzie można zdobyć, które przeznaczyć można na trwałe ulepszenia wyposażenia, wpływające zarówno na Kratosa, jak i samą Walhallę.

God of War Ragnarok: Valhalla zaoferuje aż pięć poziomów trudności, które zostały specjalnie zaprojektowane i dostosowane do unikalnej rozgrywki w dodatku. Każdy kolejny poziom trudności zwiększa nagrody otrzymywane po bitwach. W czasie gry będzie można swobodnie przełączać się pomiędzy poziomami, ale tylko między próbami. W jej trakcie nie będzie możliwości zmniejszenia lub zwiększenia poziomu trudności.

Rozszerzenie zaoferuje więc zupełnie inne wrażenia niż podstawowa wersja gry. Gracze będą mogli wejść do Walhalli w dowolnym momencie rozgrywki, ale twórcy zachęcają najpierw ukończyć kampanię. Dodają, że God of War Ragnarok: Valhalla to epilog tej historii Kratosa.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!