Gladiator 2 będzie szalony. Główny bohater walczy ze stadem pawianów

Radosław Krajewski
2023/11/08 13:00
0
0

Ridley Scott był przerażony, gdy zobaczył atakujące ludzi pawiany, więc postanowił dodać to do swojego nowego filmu.

Zanim strajki scenarzystów i aktorów zamknęły plany wielu hollywoodzkich produkcji, Ridleyowi Scottowi udało się nakręcić 90 minut Gladiatora 2. W ostatnich miesiącach reżyser montował swój nowy film, aby nie tracić więcej czasu i zdążyć na premierę, która odbędzie się za rok. Reżyser przyznał, że gdyby strajk SAG-AFTRA zakończył się w tym tygodniu, Scott byłby gotowy wrócić na plan już w najbliższy poniedziałek.

Gladiator 2 będzie szalony. Główny bohater walczy ze stadem pawianów

Paul Mescal walczył ze stadem pawianów na planie Gladiatora 2

Przed strajkami reżyserowi udało się nakręcić szaloną scenę, w której główny bohater grany przez Paula Mescala walczy ze stadem pawianów. Ridley Scott przyznał, że sekwencja została zainspirowana filmem, który zobaczył w internecie, na którym pawiany atakują turystów w Johannesburgu.

Pawiany są mięsożercami. Czy możesz wisieć na dachu przez dwie godziny, trzymając się tylko lewej nogi? Nie! Ale pawian może – stwierdził Scott.

Niestety szczegóły sceny nie są znane, więc nie wiemy, czy bohater został zaatakowany przez pawiany, czy też sam spowodował sytuację, w której małpy musiały się bronić. Czy Paul Mescal trzymał w dłoni miecz kręcąc tę scenę? Czy na planie wykorzystano chociaż jednego prawdziwego pawiana, czy też aktor musiał wyobrazić sobie atakujące go krwiożercze małpy? Tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi, ale możemy być pewni, że ta scena stanie się hitem w sieci po premierze Gladiatora 2.

GramTV przedstawia:

W obsadzie znaleźli się: Paul Mescal, Denzel Washington, Connie Nielsen, Derek Jacobi, Djimon Hounsou, Joseph Quinn, Pedro Pascal, May Calamawy, Lior Raz, Peter Mensah, Matt Lucas oraz Fred Hechinger.

Gladiator 2 ma zadebiutować w kinach 22 listopada 2024 roku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!