Gina Carano pozwała Disneya za usunięcie z serialu The Mandalorian. Akcję finansuje Musk i Twitter

Krzysztof Żołyński
2024/02/07 16:00
4
0

Gina Carano pozywa Disneya. Aktorka nie zgadza się z powodami usunięcia jej z serialu The Mandalorian.

Aktorka wcielają się serialu The Mandalorian, w Carę Dune, została zwolniona przez wytwórnię w 2021 r. Disney zerwał z nią współpracę na skutek problematycznych postów, jakie publikowała w mediach społecznościowych. Jak nietrudno się domyślić, Gina Carano nie zgadza się z tą decyzją i uważa ją za niesłuszną. Dlatego postanowiła pozwać swoich byłych pracodawców do sądu. W jej działaniach ma wsparcie Twittera i Elona Muska.

Gina Carano pozwała Disneya za usunięcie z serialu The Mandalorian. Akcję finansuje Musk i Twitter

Carano ujawniła, że złożyła pozew w ogromnym wpisie na Twitterze. Twierdzi w nim, że zarzuty, jakoby używała agresywnego języka są nieprawdziwe. Dodała także, że mężczyźni, z którymi grała nie mieli żadnych ograniczeń w wypowiedziach i w przeciwieństwie do niej mogli mówić co chcą i nie spotkała ich za to żadna kara. Wspomina też o ograniczeniu jej prawa do swobodnej wypowiedzi.

Wczytywanie ramki mediów.

Aktorka podziękowała również Muskowi i Twitterowi za umożliwienie publikacji jej oświadczenia, wsparcie i pomoc finansową, dzięki której mogła wynająć adwokatów i złożyć pozew. Jak widać Musk wypełnił w ten sposób swoja wcześniejszą obietnicę, że pokryje koszty sądowe każdego użytkownika, którego spotkają problemy prawne po publikacji treści na jego platformie.

Gina Carano pozwała Disneya za zwolnienie z serialu The Mandalorian

Ze swojej strony Twitter (X) także potwierdził, że udzielono aktorce pomocy finansowej. Rzecznik prasowy zamieścił również odpowiednie oświadczenie.

Jako znak zaangażowania X Corp w wolności słowa, jesteśmy dumni z zapewnienia wsparcia finansowego dla pozwu Giny Carano, umożliwiając dochodzenie jej praw do wolności słowa i zdolności do pracy bez zastraszania, nękania lub dyskryminacji.

GramTV przedstawia:

Kłopoty Carano rozpoczęły się po serii wpisów na Twitterze i Instagramie, w których kwestionowała skuteczność szczepionek Covid-19, obwiniała administrację Bidena za śmierć szczepionych ludzi, wyśmiewała osoby transseksualne, a także kwestionowała legalność wyborów w USA. Jednak Disney zareagował stanowczo dopiero po postach na TikToku, w których aktorka porównywała obecną sytuację polityczną do nazistowskich Niemiec.

Żydów bili na ulicach nie nazistowscy żołnierze, ale ich sąsiedzi, nawet przez dzieci. Ponieważ historia jest na nowo redagowana, większość ludzi nie zdaje sobie dziś sprawy, że aby dojść do punktu, w którym nazistowscy żołnierze mogliby z łatwością pojmać tysiące Żydów, rząd najpierw sprawił, że ich sąsiedzi nienawidzą ich wyłącznie za to, że są Żydami. Czym to się różni od nienawidzenia kogoś za jego poglądy polityczne?

Disney stwierdził, że działalność aktorki w mediach społecznościowych, psuja wizerunek wytwórni i postanowił zerwać z nią współpracę, usuwając ją z serialu. Warto przypomnieć, że aktora odegrała ważną rolę w drugim sezonie The Mandalorian, wcielając się w Carę Dune. Postać miała otrzymać nawet własny serialowy spin-off, ale ten pomysł został porzucony. Nieznane są plany studia dotyczące tej bohaterki. Niewykluczone, że do trzeciego sezonu przygód Mandalorianina zostanie zatrudniona nowa aktorka do tej roli.

Komentarze
4
wolff01
Gramowicz
07/02/2024 22:14

Jedziesz z nimi Gina!

Media próbują ją przedstawiać w złym świetle, a prawda jest taka że była niewygodna dla popaprańców w Disneyu. I nie tylko wyrzucono ją z serialu, ale ogólnie dano wilczy bilet a fanatycy na Twitterze ją prześladowali (swoją drogą jak można bronić takiego korpo jak Disney?). Chcieli ją także wystawić na swego rodzaju lincz - miała się spotkać z 40 przedstawicielami grupy osób LGBT z Disneya, którzy mieli ją "reedukować", czytaj nagrać jak ją grillują. Przecież to jest jakaś groteska. W czasie kiedy np. Pedro Pascal wrzucał jeszcze gorsze rzeczy na Twittera, no ale to jest pupilek.

Carano reprezentowała to co hipokryci z Disneya udają że ich obchodzi - była przykładem silnej oraz wyrazistej (i lubianej) kobiecej aktorki. Ten sam Disney, który rzekomo chce równego traktowania, a pozwało ich ok 9000 babek o nierówne płace xD Może nie jest to aktorka wybitna, ale akurat w Mando się sprawdzała.

Czarne chmury zbierają się nad Disneyem, Musk też łączy siły z Peltzem, chodzą ploty że będzie chciał przejąć wspólnymi siłami Disneya. Świetnie, niech zaorają to szambo.

damiano
Gość
07/02/2024 21:27

stoję po jej stronie, została wywala za swoje poglądy, a że nie zgadzały się z tymi najgłośniej krzyczącymi to ją wywalili.

Bruce_666
Gramowicz
07/02/2024 21:15

I bardzo k**** dobrze.
Trwa Wczytywanie