Embracer Group sprzeda Gearbox? Twórcy Borderlands mają zmienić właściciela

Mikołaj Ciesielski
2024/03/01 08:10
0
0

Wygląda na to, że zespół Randy’ego Pitchforda trafi wkrótce pod skrzydła innej firmy.

Już we wrześniu 2023 roku w sieci pojawiła się informacja, że Embracer Group rozważa sprzedaż Gearbox Entertainment. W kolejnych tygodniach nie doczekaliśmy się jednak żadnych oficjalnych komunikatów w tej sprawie. Tymczasem okazuje się, że decyzja najwyraźniej wreszcie zapadła. Według najnowszych doniesień twórcy serii Borderlands mają wkrótce zmienić właściciela.

Embracer Group sprzeda Gearbox? Twórcy Borderlands mają zmienić właściciela

Gearbox ma opuścić szeregi Embracer Group. Decyzja o sprzedaży rzekomo już zapadła

Jak informuje redakcja Kotaku, obecnie Gearbox Entertainment „jest bliżej niż kiedykolwiek” opuszczenia szeregów Embracer Group. Randy Pitchford – szef studia – miał spotkać się na początku bieżącego tygodnia ze swoimi pracownikami i poinformować ich, że decyzja dotycząca przyszłości wspomnianego zespołu została już podjęta. Informacja ta miała zostać potwierdzone przez dwie osoby obecne na spotkaniu, a wszystko ma rozstrzygnąć się w tym miesiącu.

Pitchford od kilku miesięcy miał powtarzać swoim deweloperom, że Gearbox Entertainment ma trzy możliwości. Pierwszą to pozostanie w szeregach Embracer Group, druga sprzedaż i zmiana właściciela, a trzecia sfinansowanie wykupu i powrót do niezależności. Według źródeł Kotaku zdecydowano się na drugą z wymienionych opcji, a transakcja jest na „końcowym etapie finalizacji”.

GramTV przedstawia:

Embracer Group odmówiło komentarza w sprawie. Kilkoma słowami podzielił się za to Randy Pitchford, który przesłał redakcji Kotaku własne oświadczenie.

Cieszę się, że to, co możemy robić, jest na tyle interesujące, że chcecie stworzyć o nas artykuł dla swoich czytelników. Jestem zaszczycony, że nasza firma jest tematem plotek, spekulacji i dyskusji. Jak zawsze, będziemy zachwyceni możliwością udostępnienia informacji, gdy będziemy mieli do ogłoszenia jakieś projekty lub wiadomości – skomentował Pitchford.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!