Forza Motosport zachwyci fanów? Gra ma „podnieść poprzeczkę gier wyścigowych”

Mikołaj Ciesielski
2022/09/05 07:30
1
0

Matt Booty, szef Xbox Game Studios, zachwala nadchodzącą produkcję Turn 10 Studios.

Forza Motosport zachwyci fanów? Gra ma „podnieść poprzeczkę gier wyścigowych”

W trakcie czerwcowego Xbox & Bethesda Games Showcase doczekaliśmy się pełnoprawnej prezentacji nowej odsłony serii Forza Motorsport. Nieco później dowiedzieliśmy się, że produkcja w pełni wykorzysta moc konsoli Xbox Series X. Tymczasem o wspomnianym tytule postanowił przypomnieć graczom Matt Booty, szef Xbox Game Studios, który jest przekonany, że nadchodząca gra Turn 10 Studios zaoferuje zupełnie nową jakość.

Forza Motorsport wyznaczy nowe standardy w grach wyścigowych?

Przedstawiciel Microsoftu był gościem oficjalnego podcastu marki Xbox. W trakcie rozmowy Booty podzielił się swoimi wrażeniami z nowej odsłony serii Forza Motorsport. Szef Xbox Game Studios zdradził, że przeprowadzono już „obszerne testy” wspomnianej produkcji, a fani gatunku mają na co czekać.

Gra jest niesamowita i ponownie podniesie poprzeczkę gier wyścigowych, zarówno wśród symulatorów, jak i kompetytywnych grach wyścigowych – zapowiada Booty.

GramTV przedstawia:

Warto wspomnieć, że obecny szef Xbox Game Studios w przeszłości również pracował nad grami wyścigowymi. Przedstawiciel Microsoftu przyznał, że od tamtego czasu wiele rzeczy w branży uległo zmianie. Jedo zdaniem deweloperzy mają obecnie do dyspozycji wiele technologii rodem z „science fiction” jak np. ray tracing. Booty podkreśla jednak, że sporo elementów, w tym m.in. projektowanie tras czy modeli samochodów, nie zmieniło się za bardzo na przestrzeni lat.

Na koniec przypomnijmy, że nowa odsłona serii Forza Motosport zmierza na PC oraz konsole Xbox Series X i Xbox Series S. Produkcja Turn 10 Studis ma zadebiutować na wymienionych platformach wiosną 2023 roku. Na ten moment nie znamy jednak dokładnej daty premiery. Warto natomiast pamiętać, że tytuł w dniu swojego debiutu pojawi się również w usłudze Xbox Game Pass.

Komentarze
1
fenr1r
Gramowicz
05/09/2022 08:07

„podnieć poprzeczkę gier wyścigowych”

Spokojnie, małymi kroczkami. Może najpierw niech wprowadzą poprawne wsparcie dla kierownicy, bo w siódemkę nie da się grać w ten sposób.