Forza Motorsport w 4K i 60 FPS. Produkcja wykorzysta moc konsoli Xbox Series X

Mikołaj Ciesielski
2022/06/20 08:30
0
0

Deweloperzy z Turn 10 Studios dzielą się szczegółami na temat rozdzielczości i płynności animacji na sprzętach Microsoftu.

Forza Motorsport w 4K i 60 FPS. Produkcja wykorzysta moc konsoli Xbox Series X

Podczas ostatniego Xbox & Bethesda Games Showcase doczekaliśmy się prezentacji ósmej odsłony serii Forza Motorsport, która ukaże się na rynku bez żadnego numeru w tytule. Już kilka godzin później w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze materiały pokazujące różnice względem poprzedniej części cyklu. Natomiast na oficjalnej stronie produkcji udostępniona została sekcja FAQ, gdzie deweloperzy z Turn 10 Studios podzielili się m.in. szczegółami na temat rozdzielczości i płynności animacji gry Forza Motorsport na konsolach Microsoftu.

Okazuje się, że ósma odsłona popularnej serii gier wyścigowych wykorzysta moc Xbox Series X. Twórcy poinformowali bowiem, że nowa Forza Motosport będzie działać na wspomnianej platformie w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Na jakie wartości mogą natomiast liczyć posiadacze Xbox Series S? Zgodnie z przekazanymi informacjami użytkownicy tańszej konsoli dziewiątej generacji od Microsoftu będą musieli zadowolić się rozgrywką w 1080p i 60 klatkach na sekundę.

Na koniec przypomnijmy, że nowa odsłona serii Forza Motosport zmierza na PC oraz konsole Xbox Series X i Xbox Series S. Produkcja Turn 10 Studis ma zadebiutować na wymienionych platformach wiosną 2023 roku. Na ten moment nie znamy jednak dokładnej daty premiery. Warto natomiast pamiętać, że tytuł w dniu swojego debiutu pojawi się również w usłudze Xbox Game Pass.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!