Focus Entertainment czekają spore zmiany. Firma przechodzi restrukturyzację

Mikołaj Ciesielski
2024/01/23 13:45
0
0

Wydawca A Plague Tale: Requiem będzie funkcjonować wkrótce pod nową nazwą.

Focus Entertainment, czyli wydawcę m.in. takich tytułów jak A Plague Tale: Requiem, Evil West, SnowRunner czy nadchodzącego wielkimi krokami Banishers: Ghost of New Eden, czekają spore zmiany. W sieci pojawił się bowiem dokument, w którym ogłoszono restrukturyzację. Zgodnie z przekazanymi informacjami firma będzie wkrótce funkcjonować pod nową nazwą.

Focus Entertainment czekają spore zmiany. Firma przechodzi restrukturyzację

Focus Entertainment przechodzi restrukturyzację i zmienia nazwę

Od 1 kwietnia 2024 roku Focus Entertainment zmieni nazwę na PulluP Entertainment. Zapowiedziane zmiany są związane z powołaniem nowego zastępy dyrektora generalnego. Od 2 lutego wspomniane stanowisko przejmie bowiem Geoffrey Sardin, który przez ostatnie 25 lat pracował w firmie Ubisoft.

Zapowiedziano również, że Focus Entertainment – które za kilka miesięcy będzie znane jako PulluP Entertainment – ma skupić się na rozwoju trzech działów. Focus Entertainment Publishing ma odpowiadać za główną część wydawniczą, a Dotemu oraz The Arcade Crew skupią na wydawaniu gier retro.

GramTV przedstawia:

Produkcją gier zajmie się natomiast siedem studiów deweloperskich wchodzących w skład grupy PulluP Entertainment. Mowa tutaj o takich zespołach jak Blackmill, Caropool Studis, Deck13, Dovetail, Leikir Studio Streumon oraz Twelve Tenths.

Na koniec warto przypomnieć, że w najbliższym czasie Focus Entertainment dostarczy na rynek nie tylko wspomniane na początku wiadomości Banishers: Ghosts of New Eden, którego premiera zaplanowana jest na 13 lutego 2024 roku. Na początku marca do sprzedaży trafi bowiem Expeditions: A MudRunner Game, a kilka miesięcy później – bo we wrześniu – zadebiutuje Warhammer 40,000: Space Marine 2.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!