Flash rekordzistą strat finansowych. Wszystko przez gigantyczny budżet

Radosław Krajewski
2023/08/23 16:00
1
0

To może być tegoroczny rekord.

Rozpoczęło się rozliczanie letnich blockbusterów z ich finansowych klap. Według ostatnich informacji piąta część Indiany Jonesa i siódma odsłona Mission: Impossible mogły przynieść nawet 100 milionów dolarów straty. Dużo lepiej wypadł Transformers: Przebudzenie bestii, które miało wyjść na zero, więc Paramount Pictures powinien na filmie nawet zarobić ze sprzedaży filmu na VOD, nośnikach fizycznych i sprzedaży licencji platformom streamingowym i kanałom telewizyjnym. O takim samym szczęściu nie może jednak mówić Warner Bros., którego Flash może stać się największą tegoroczną klapą. Wszystko przez napompowany budżet, który stawia wysoko film o Szkarłatnym Sprinterze na liście najdroższych produkcji w historii.

Flash rekordzistą strat finansowych. Wszystko przez gigantyczny budżet

Flash – straty filmu mogą sięgać niecałych 200 mln dolarów.

Jak podał serwis The Hollywood Reporter budżet Flasha miał wynieść aż 300 milionów dolarów (wcześniej podawano, że film kosztował 200 milionów dolarów). Produkcja zebrała z kin na całym świecie marne 268,53 mln. Biorąc pod uwagę, że Warner Bros. przeznaczył na promocję Flasha 100-150 mln, otrzymujemy gigantyczną kwotę, którą wytwórnia straciła na tym filmie DC.

GramTV przedstawia:

Z biletów z kin do Warner Bros. trafi około 120 milionów dolarów. Nawet nie uwzględniając kosztów marketingu, Flash przyniósł stratę około 180 milionów dolarów. Część tej kwoty zostanie zmniejszona za sprawą przychodu ze sprzedaży filmu na VOD, BD/DVD i licencji. Dokładniejszą kwotę straty powinniśmy poznać dopiero na początku przyszłego roku.

Na koniec przypomnijmy, że Flash zadebiutuje na HBO Max już 25 sierpnia.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
24/08/2023 01:19

I pomysleć że zaorali popularnych bohaterów (Gadot, Cavill), na rzecz tego psychola.