Five Nights at Freddy's wielkim sukcesem. Blumhouse liczy kasę

Krzysztof Żołyński
2023/11/29 18:50
0
0

Blumhouse Productions to zdecydowanie specjalista od filmów grozy. Na koncie ma kilka znaczących produkcji, ale żadna z nich, nawet nie zbliżyła się do wyniku finansowego Five Nights at Freddy's.

Blumhouse Productions to studio, które straszy ludzi od wielu lat. Na koncie tego studia jest kilka świetnych produkcji, które zyskały już nawet status klasyków gatunku. Wystarczy wymienić takie horrory jak Paranormal Activity, Insidious, The Purge czy trylogia Halloween. To oczywiście tylko kilka przykładów z długiej listy.

Five Nights at Freddy's wielkim sukcesem. Blumhouse liczy kasę

Jednak dopiero premiera Five Nights at Freddy's sprawiło, że studio ma w swoim portfolio prawdziwego zawodnika wagi ciężkiej, który zarobił masę pieniędzy i wygląda na to, że to jeszcze nie koniec. Okazało się, że film powstały w oparciu o słynną grę wideo, przyciągnął do kina tłumy.

Five Nights at Freddy's najbardziej dochodową produkcją Blumhouse Productions

I stało się to wbrew niezbyt przychylnym ocenom krytyków. Widzowie zagłosowali portfelami, decydując, że film jednak odniesie sukces kasowy.

GramTV przedstawia:

Blumhouse właśnie ogłosiło, że Five Nights at Freddy's oficjalnie stał się ich najbardziej dochodowym filmem, a jego przychody osiągnęły prawie 300 mln dolarów. Jest to imponujący wynik, biorąc pod uwagę, że budżet produkcji wynosił niecałe 20 milionów dolarów.

Można spokojnie założyć, że ta kwota ulegnie powiększeniu, ponieważ film jeszcze nie wyszedł z kin, a przed nim premiera w VOD.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!