Kiedy Final Fantasy XVI otrzyma wersję demo? Producent gry ujawnia szczegóły

Mikołaj Ciesielski
2023/03/01 10:35

Naoki Yoshida ujawnił, kiedy gracze będą mieli okazję przetestować nową odsłonę serii Final Fantasy.

Kiedy Final Fantasy XVI otrzyma wersję demo? Producent gry ujawnia szczegóły

Wczoraj w sieci pojawiła się masa nowych fragmentów rozgrywki z Final Fantasy XVI. Już na początku listopada Square Enix zapowiedziało natomiast, że gracze będą mieli okazję sprawdzić nadchodzącą odsłonę serii Final Fantasy przed premierą za sprawą wersji demonstracyjnej. Tymczasem Naoki Yoshida postanowił ujawnić, kiedy zainteresowani otrzymają możliwość zapoznania się ze wspomnianym demem.

Demo Final Fantasy XVI zostanie udostępnione tuż przed premierą gry

Yoshida w rozmowie z Famitsu (dzięki GamingBolt) poinformował, że wersja demonstracyjna Final Fantasy XVI powinna zostać udostępniona na około dwa tygodnie przed premierą gry, a więc na początku czerwca. Na dokładną datę przyjdzie nam jednak jeszcze nieco poczekać. To jednak nie koniec informacji.

Demo Final Fantasy XVI pozwoli graczom zapoznać się z samym początkiem gry. Yoshida zapowiedział natomiast, że gracze będą mogli przenieść swoje postępy z wersji demonstracyjnej i kontynuować zabawę, o ile zdecydują się na kupno pełnego wydania.

Przypomnijmy, że Final Fantasy XVI zadebiutuje 22 czerwca wyłącznie na PlayStation 5. Nadchodząca odsłona serii Final Fantasy dostępna będzie w polskiej wersji językowej (napisy). Zgodnie z przekazanymi informacjami, z czasem produkcja Square Enix ma doczekać się również wersji na komputery osobiste.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
01/03/2023 11:16

Widziałem wrażenia z wczesnej wersji i gra zapowiada się dobrze. Zwłaszcza walki z summonami wyglądają imponująco.