FIFA 23 otrzyma wyczekiwaną funkcję? Znany insider dzieli się informacjami

Mikołaj Ciesielski
2022/03/01 07:45

Tom Henderson zdradził kilka szczegółów na temat nadchodzącej odsłony serii FIFA.

FIFA 23 otrzyma wyczekiwaną funkcję? Znany insider dzieli się informacjami

Nadal nie wiemy, czy Electronic Arts zdecyduje się zmienić nazwę serii FIFA. Tymczasem w sieci pojawiły się pierwsze plotki na temat nadchodzącej odsłony cyklu. Informacjami dotyczącymi gry FIFA 23 podzielił się na łamach Xfire Tom Henderson – znany branżowy insider i dziennikarz, który ujawnił, że tegoroczna część serii FIFA może doczekać się wyczekiwanej przez graczy funkcji.

Zdaniem Hendersona Electronic Arts pierwszy raz w historii cyklu ma zdecydować się w tym roku na wprowadzenie funkcji cross-play, co pozwoli graczom komputerów osobistych oraz konsol PlayStation i Xbox wspólnie rywalizować na serwerach. To jednak nie koniec nowości, jakie rzekomo ma oferować FIFA 23.

Według insidera w nadchodzącej odsłonie serii mają się bowiem pojawić nie tylko męskie Mistrzostwa Świata, ale także mundial kobiet. Twórcy mają również ponownie sięgnąć po system HyperMotion, który debiutował w FIFA 22. Henderson podkreśla jednak, że deweloperzy „dziesięciokrotnie ulepszyli” wspomnianą technologię, która obecnie pozwala na „przechwytywanie animacje piłkarzy w trakcie prawdziwych meczów za pomocą kamer stadionowych, eliminując potrzebę korzystania z kombinezonów Xsens.

Dziennikarz informuje, że dzięki wprowadzonym ulepszeniom Electronic Arts jest teraz w stanie przechwytywać ponad 100 razy więcej danych podczas jednego sezonu ligowego, niż w ciągu całej 29-letniej historii serii. Henderson zdradził również, że wbrew krążącym plotkom, nie ma żadnych dowodów na to, by FIFA 23 miała być grą free-to-play.

Oczywiście powyższe informacje nie doczekały się komentarza ze strony Electronic Arts, dlatego jak zawsze w takich przypadkach radzimy podchodzić do przedstawionych rewelacji z dystansem. Trzeba jednak przyznać, że rzekome zmiany brzmią naprawdę interesująco i z pewnością wprowadziłyby nieco świeżości do serii FIFA.

Na koniec przypomnijmy, że najnowsza odsłona serii, czyli FIFA 22, dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat ubiegłorocznej części popularnego cyklu gier sportowych od Electronic Arts, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: FIFA 22 – recenzja gry, która wywraca gameplay do góry nogami.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!